خانه / ایران / تبریز انتخاب استراتژیک و برگ برنده ای برای روحانی

تبریز انتخاب استراتژیک و برگ برنده ای برای روحانی

سایت بایداق – تبریز انتخاب استراتژیک و برگ برنده ای  برای  روحانی!

به گزارش سایت خبری تحلیلی بایداق ،  حسن روحانی ریاست جمهوری فعلی ایران به عنوان کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم دوشنبه 25 اردیبهشت ماه به تبریز سفر کرده و با مردم و طرفدارانش در آذربایجان شرقی به دیدار خود ادامه می دهد.

به گزارش بایداق ، روحانی و میرسلیم در یک روز وارد تبریز شده و دیدار خود با مردم را آغاز کردند.

روحانی سه هفته پیش در 30 فروردین‌ماه نیز  به آذربایجان شرقی سفر کرد و ضمن بازدید از مناطق سیل زده بازدید کرده و علاوه بر شرکت در شورای اداری و مدیریت بحران استان با نخبگان استان نیز دیدار انتخاباتی داشته است.

نگاه برخی تحلیل گران به این سفر استانی  از اهمیت بالای این سفر می گوید . و اینکه چرا تبریز جز آخرین  شهرهای سفر انتخاباتی است در حالیکه سه هفته پیش نیز سفری به این استان انجام شده است .

تبریز در میان جامعه غالب و اکثریت ایران یعنی تورکها چیزی در حد و اندازه قبله ‌گاه است؛ این گزاره حتی برای مردم تورک جنوب و مرکز یعنی قشقایی‌ ها ، تورکان شرق یعنی خراسان و … نیز صادق است. این شهر در میان غیرتورکهای ایران نیز نامی پرآوازه و پرافتخاردارد. بطوریکه در اکثر مسائل مهم کشوری افکار عامه سایر مناطق ایران نیز تصمیمهای تبریز را با دقت رصد میکنند.

 هرچند این مهم بیشتر مرهون تاریخ است و ارتباطی با وضعیت نابسامان فعلی این دیار ندارد؛اما این سرمایه‌ی اجتماعی همیشه لایق این تحلیل است.

روحانی روزهای آخر تبلیغات خود را به تبریز اختصاص  داد؛ زیرا از تاثیر روانی تبریز بر افکار عمومی سایر مناطق ایران مخصوصا تورکها  آگاه بود. وی روزهای آخر تبلیغات دوره گذشته نیز مهمان تبریز بود و با توجه به وعده‌های سه‌گانه‌ای که به مردم آذربایجان داد توانست مراسم باشکوهی را به نمایش گذاشته و پیامک تبریز بنفش را به سایر شهرها ارسال نماید.

 آرا شصت درصدی دوره گذشته مردم آذربایجان  به روحانی کمک کرد تا عقب افتادگی خود در سایر حوزه‌ها را جبران نموده  به سلامت از مرز پنجاه درصدی بگذرد.

روحانی  آخرین روزهای تبلیغاتی خود را به تبریز رفت و سپس به زنجان که تبریز دوم است خواهد رفت.

عهد  مردم تبریز با روحانی نقش تاثیر گذاری را در انتخابات پیش رو خواهد داشت . و آیا حسن روحانی در قبال این تاثیر گذاری برنامه ای در دوره ریاستش خواهد داشت ، آن هم برنامه ای برای تاکید اصلی مردم تبریز یعنی زبان تورکی  .

این مطلب را شیر کنید

Check Also

روحانی: نمی‌دانیم پایان کرونا کی هست مردم دست‌ها را شسته و ماسک بزنند

به گزارش «سایت خبری تحلیلی _ بایداق »  حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران در جلسه ستاد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن