خانه / ایران / بیش از ۴۰ نفر از “عوامل داعش” در ایران دستگیر شدند

بیش از ۴۰ نفر از “عوامل داعش” در ایران دستگیر شدند

بر اساس اطلاعیه‌های وزارت اطلاعات ایران شمار افراد بازداشت شده “مرتبط با داعش” تا عصر ۱۹ خرداد از ۴۰ نفر فراتر رفته است. ظاهرا دستگیری برخی از این افراد با همکاری خانواده مهاجمان حمله‌های تهران میسر شده است.

دو روز پس از دو حمله تروریستی تقریبا همزمان در تهران که مسئولیت آنها را گروه دولت اسلامی (داعش) بر عهده گرفته، شمار افراد بازداشت شده مظنون به همکاری با این گروه به ده‌ها نفر افزایش یافت.

وزارت اطلاعات در اطلاعیه‌ای که عصر جمعه، ۱۹ خرداد ۹۶ منتشر شد اعلام کرد که ۴۱ فرد مرتبط با “داعش” در استان‌های غربی ایران و پایتخت این کشور شناسائی و بازداشت شدند.

در اطلاعیه وزارت اطلاعات آمده است: «در پی سلسله عملیات پیچیده اطلاعاتی و با همکاری خانواده برخی تروریست‌ها در استان‌های کرمانشاه، کردستان، آذربایجان غربی و تهران،۴۱ نفر از عناصر گروهک وهابی داعش متشکل از تیم‌های عملیاتی و همچنین سرپل‌های ارتباطی و تدارکاتی به‌همراه مقادیری اسناد و مدارک و تجهیزات عملیات تروریستی قبل از هرگونه اقدام دستگیر شدند.»

دستگاه اطلاعاتی دولت یازدهم از “اقدام به‌موقع خانواده‌ها در احساس مسئولیت نسبت به امنیت ملی و نجات فرزندانشان” قدردانی کرده اما هنوز از ارتباط‌های احتمالی فامیلی، قومی و گروهی بازداشت‌شدگان با مهاجمان حمله‌های روز چهارشنبه در تهران خبر موثقی منتشر نشده است.

این مطلب را شیر کنید

Check Also

پسر ابوبکر البغدادی رهبر داعش در سوریه کشته شد

گروه دولت اسلامی(داعش) سه شنبه شب ۳ ژوئیه/ ۱۲ تیرماه، با انتشار اطلاعیه‌ای از کشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن