خانه / ایران / بیانیه جمعی از فعالین ملی تبریز در خصوص صدور مجوز دولت ایران برای راهپیمایی هواداران تروریسم ارمنی

بیانیه جمعی از فعالین ملی تبریز در خصوص صدور مجوز دولت ایران برای راهپیمایی هواداران تروریسم ارمنی

بیانیه جمعی از فعالین ملی تبریز در خصوص صدور مجوز از سوی دولت ایران برای راهپیمایی هواداران داشناک و آسالا در تهران

 

روز دوشنبه چهارم اردیبهشت ماه برابر با ۲۴ آوریل هواداران گروه‌های بدنامی چون داشناکسیون و آسالا که به کشتار دسته جمعی به فجیع‌ترین و غیرانسانی ترین شکل ممکن و همچنین ترور مشهورند با مجوز صادر شده از سوی دولت به اصطلاح اسلامی ایران در تهران علیه کشورهای مسمان و برادر آذربایجان و ترکیه تجمع برگزار کردند. 

 

علی‌رغم اینکه دولت ترکیه و رئیس‌جمهور این کشور در این روز پیام تسلیت می‌دهند و اسقف و کلیسای ارامنه در آن کشور این روز را با مراسمی گرامی می‌دارند، اقدام جمهوری اسلامی ایران در صدور مجوز برای شوی خیابانی نفرت‌پراکنی هواداران گروههای جنایتکار ارمنی سوال برانگیز می‌نماید. به آتش کشیدن پرچم‌های آزربایجان و تورکیه و سر داده شدن شعارهایی با رنگ و بوی نژادپرستانه در این تجمع و صدور مجوز برای آن از سوی دولت ایران این سوال را در ذهن هر وجدان آگاه بوجود می‌آورد که آیا دولت جمهوری اسلامی ایران که ادعای اسلامیت و حمایت از مسلمانان را دارد؛ چرا فعالین مسلمان شیعه ترک آذربایجانی همچون حجت الاسلام عظیمی قدیم را به دلیل حمایت از مردم مظلوم قره‌باغ در حبس نگه‌می‌دارد و از سوی دیگر برای طرفداران داشناکسیون و آسالا مجوز تجمع صادر می‌کند.

 

مجوز برای تجمع هواداران گروههای تروریستی داشناکسیون و آسالا در حالی از سوی دولت ایران صادر می‌شود که کوچکترین اجازه‌ای برای تجمع برای ترک‌های آذربایجان برای حوادثی چون حادثه سیل و قطار تبریز-مشهد را نمی‌دهد. بی‌شک صدور مجوز از سوی دولت ایران برخلاف سالهای گذشته برای این تجمع نشان از کینه‌ورزی و دشمنی ایران با ترکیه و آذربایجان و البته با ترک‌های آذربایجان جنوبی دارد. 

 

ما به عنوان جمعی از فعالین حرکت ملی آذربایجان در تبریز این اقدام دولت ایران را به شدت محکوم می‌کنیم و سیاست‌های جمهوری اسلامی را نه بر اساس اسلامیت؛ بلکه بر اساس توسعه‌طلبی و ملی‌گرایی فارسی ارزیابی کرده و اعلام می‌داریم حکومت راسیستی ایران تاثیر منفی این اقدام را در آذربایجان در انتخابات پیش روی مشاهده خواهد کرد.

 

تبریز

۷ – اردیبهشت ماه – ۱۳۹۶

 

این مطلب را شیر کنید

Check Also

وزارت بهداشت ایران: «اوضاع خوب نیست، همه کشور در وضعیت قرمز است»

تداوم آمار صعودی کووید19 در ایران؛ 216 نفر طی 24 ساعت گذشته جان باختند. به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن