خانه / ایران / بسیج پناهندگان کرد غرب آزربایجان برای اعزام به رفراندوم شمال عراق

بسیج پناهندگان کرد غرب آزربایجان برای اعزام به رفراندوم شمال عراق

با نزدیک شدن به‌روز رفراندوم ساختگی در شمال عراق، اقلیت مهاجر کورد ساکن در غرب آزربایجان که در جنگ خلیج به غرب آزربایجان وارد و ساکن شده و دارای دو شناسنامه عراقی و ایرانی شده‌اند برای شرکت در رفراندوم ساختگی پیش روی شمال عراق بسیج می‌شوند.

در هفته‌های گذشته فعالین سیاسی اقلیت پناهنده کورد ساکن در منطقه غرب آزربایجان که سال‌هاست به‌وسیله نیچروان بارزانی تغذیه مالی و سیاسی می‌شوند با تشکیل محافل و هسته‌های تبلیغاتی اقدام به بسیج و آماده‌سازی خانوارهای مهاجرین کورد برای اعزام به شمال عراق هستند تا با شناسنامه‌های عراقی خود در این رفراندوم شرکت کنند.

سران عشایر کورد منطقه نیز که با خانواده بارزانی مناسبات نزدیکی دارند برای شرکت این خانواده‌ها در رفراندوم شمال عراق مصر هستند، متأسفانه سیاست‌های هدف‌دار و مغرضانه تهران منطقه غرب آزربایجان را با معضل تاریخی روبرو ساخته است.

در سال‌های جنگ ایران و عراق و همچنین جنگ اول و دوم خلیج تعداد کثیری از عشیره‌های بارزانی و طالبانی برای فرار از جنگ به منطقه غرب آزربایجان سرازیر شدند و ملت ترک آزربایجان دست انسان‌دوستی به‌سوی آن‌ها دراز نمود ولی متأسفانه علیرغم مفاد قراردادهای بین‌المللی و در راستای سیاست‌های ضد ازربایجانی و منطقه‌ای دولت تهران این مهاجرین در مناطق مرزی ترکیه و عراق سکنی داده‌شده و شناسنامه ایرانی برای آن‌ها صادر شد و اردوگاه‌های پناهندگان سرو – سیلوانا- مرگور- ترگور به شهرک تبدیل شدند.

باگذشت زمان مافیای سیاسی تحت حمایت نیچروان بارزانی و گروه‌های تروریست فعال در تورکیه و همچنین سیاست‌های هدف‌دار تهران این جریانات تبدیل به معضلی برای منطقه شده و در سال‌های اخیر نیز شاهد خونریزی و درگیری‌های منطقه بودیم که به‌وسیله گروه‌های تروریستی موردحمایت این مافیا صورت گرفته است.

 با ورود نیروهای غربی به منطقه و تداوم پروژه خاورمیانه نوین مناطقی که زمانی اردوگاه آوارگان جنگ ایران و عراق و همچنین جنگ خلیج بوده و بعداً به شهرک تبدیل‌شده‌اند در پروژه کانتون سازی (مناطقی که توسط تروریست‌ها اشغال و سپس خودمختاری داده‌شده و بعداً به همدیگر متصل می‌شوند این سیاست در سوریه اجرا شد) قرارگرفته و گروه‌های تروریستی موردحمایت اربیل- تل آویو از هم‌اکنون بر روی این پروژه سرمایه‌گذاری می‌کنند.

 

منبع:آرازنیوز

این مطلب را شیر کنید

Check Also

قاشقایی و اونون فولکلورو

کتاب قاشقایی و اونون فولکلورو به معنی قاشقایی و فولکلورش نام کتابی ایست که توسط …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن