خانه / ایران / برنامه “پژاک” برای جذب نیرو از آزربایجان

برنامه “پژاک” برای جذب نیرو از آزربایجان

کودار، شاخه سیاسی گروه تروریستی پژاک در طی یک سری برنامه‌ها، سعی در جذب نیرو از تورک‌های آزربایجان را دارد.

به گزارش اؤیرنجی سسی، گروه تروریستی پژاک و شاخه ساسی آن یعنی کودار از اوایل امسال و بعدازآنکه تحولات شمال سوریه به نفع پ.ک.ک در حال رقم خوردن بود شروع به برنامه‌ای کرده است که طی آن، در ایران نیز مانند سوریه ابتکار عمل را در دست گرفته و مناطق وسیعی ازجمله آزربایجان جنوبی را به اشغال خود دربیاورد.

این گروه تروریستی چند ماه قبل طی بیانیه‌ای از برنامه خود برای تغییر در ایران پرده برداشت. بر طبق این برنامه بایستی همه “خلق‌های ایران” برای مبارزه دموکراتیک با رژیم ایران بایستی سازمان‌دهی و متحد می‌شدند البته تحت رهبری پژاک و یا همان گروه تروریستی پ.ک.ک.

این گروه در روزهای گذشته هم در رسانه‌های خود به‌صورت مداوم در حال نشر مطالبی با موضوع آزربایجان و برادری میان خلق‌ها می‌باشد. البته لازم به ذکر است که این گروه در تمامی بیانیه‌ها و مطالب خود نتوانسته دیدگاه نژادپرستانه و دشمنانه  خود را نسبت به آزربایجان پنهان کند به‌طوری‌که در هیچ‌یک از مطالب خود نامی از مردم “تورک” نبرده و از کلمه توهین‌آمیز “آذری” استفاده می‌کند.

دریکی از آخرین حرکت‌ها، این گروه بیانیه را با عنوان ” سول و دموکراتیک گوجلر اوچون پلاتفورم یاراتما چاغریلیشی” منتشر کرده و از نیروهای چپ آزربایجانی خواسته که با این گروه تروریستی همکاری کنند. این بیانیه که دارای متنی پر از غلط املایی و انشایی می‌باشد کوشش کرده است بقبولاند که نیروهای چپ آزربایجان و گروه پژاک در یک سنگر هستند و بایستی باهم علیه جمهوری اسلامی مبارزه کنند.

این در حالی است که نیروهای چپ آزربایجانی، پیشرو حرکت هویت طلبانه و ملی آزربایجان بوده و در سال‌های گذشته این نیروها بیشترین خدمت را به حرکت ملی آزربایجان کرده‌اند. حال آن‌گونه که مشخص است، گروه تروریستی پژاک قصد دارد با ایجاد تفرقه مابین صفوف حرکت ملی آزربایجان، به اهداف اشغالگرایانه خود دست یابد.

این گروه چنان در ادبیات “دوستانه” خود ناصادق است که برای یک‌بار هم که شده کلمه آزربایجان غربی را استفاده نکرده و به‌صورت مداوم از کردستان شرقی نام می‌برد. هم‌چین این گروه مشخص نکرده که زمانی که خود با جمهوری اسلامی در ماه‌عسل به سر می‌برند چگونه از نیروهای چپ آزبایجانی می‌خواهد که علیه جمهوری اسلامی با این گروه همکاری کنند؟

گفتنی است با بالا رفتن احتمال مداخله نظامی آمریکا در ایران، گروه تروریستی پ.ک.ک و شاخه ایرانی آن یعنی پژاک، فعالیت‌های خود را برای سازمان‌دهی و برنامه‌ریزی برای اشغال مناطق وسیعی از آزربایجان جنوبی را سرعت داده‌اند.

این مطلب را شیر کنید

Check Also

قاشقایی و اونون فولکلورو

کتاب قاشقایی و اونون فولکلورو به معنی قاشقایی و فولکلورش نام کتابی ایست که توسط …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن