خانه / ایران / بررسی علل حادثه انفجار معدن قیش یورت

بررسی علل حادثه انفجار معدن قیش یورت

به گزارش بایداق نیوز و به نقل از خبرگزاری قوه قضاییه ایران، هادی هاشمیان رئیس کل دادگستری گلستان در گفت‎وگو با خبرنگار گروه حقوقی قضایی خبرگزاری میزان،  با اشاره به آخرین وضعیت پرونده  حادثه انفجار معدن زمستان یورت آزادشهر گفت: طبق اظهارنظر کارشناسان اعلام نظر نهایی درباه علت حادثه معدن زمستان یورت آزادشهر، زمان بر است.
 هاشمیان ادامه داد: تا کنون چندین جلسه با کارشناسان معدن و هیئت بازرسان اداره کار برگزار شده است اما با توجه به حجم کار و نیز ضرورت همکاری تعداد زیادی از کارشناسان اظهار نظر نهایی علت حادثه به زمان بیشتری نیاز دارد .
وی با بیان این که انفجار دیواره های معدن را بی ثبات کرده و امکان بروز دوباره حادثه برای کسانی که وارد معدن شوند وجود دارد  گفت : طبق نظر کارشناسان  ایمن سازی معدن به منظور مشاهده کل مسیر و اطراف لوکوموتیو ، دست کم یک ماه زمان می برد.
این مقام ارشد قضایی استان افزود : کارشناسان اظهار نظر قطعی درباره علت حادثه را به بعد از ایمن سازی کامل معدن ، موکول کرده اند.
رئیس کل دادگستری گلستان در ادامه گفت : شکایت اولیای دم  اخذ و مقرر شده است پیش از پایان روند قضایی ، دیه جان باختگان به حساب سپرده دادگستری واریز شده تا پس از صدور گواهی حصر وراثت به خانواده جان باختگان پرداخت شود .
معدن زغال سنگ زمستان یورت آزادشهر 13 اردیبهشت منفجر شد که بر اثر این حادثه 43 نفر از کارگران معدن جان باختند.
این مطلب را شیر کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن