خانه / ایران / بازشماری 10 درصد از آرای انتخابات شورای شهر تهران

بازشماری 10 درصد از آرای انتخابات شورای شهر تهران

خبرگزاری آناتولی

به گزارش خبرگزاری قوه قضائیه ایران «میزان»، مهدی چمران، رئیس شورای عالی استان‌ها در حاشیه چهلمین اجلاس عمومی شورای عالی استان‌ها گفت: “حدود 200 گزارش مبنی بر تخلف در انتخابات پنجمین دوره شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش توسط کاندیدا‌ها اعلام شده که باید بررسی شود. البته با توافق فرمانداری تهران مقرر شده 10 درصد از آرای اخذ شده بازشماری شود”.

پیشتر غلامحسین اسماعیلی، رئیس کل دادگستری استان تهران اعلام کرد بود که 120 نفر در شهرهای مختلف این استان در ارتباط با تخلفات انتخاباتی از جمله خرید و فروش آرا بازداشت شده‌ و تحت تعقیب قضایی قرار گرفته‌اند.

پس از اعلام نتایج نهایی انتخابات شورای شهر پنجم در تهران، یکشنبه (22 مه)، اولین جلسه هماهنگی منتخبین در حالی برگزار شد که اعضای شورای شهر چهارم موضوعاتی درباره تخلف در شمارش آرا را مطرح کردند.

گفتنی است در این دوره از انتخابات شورای شهر تهران، 3 میلیون و 600 هزار نفر از واجدین شرایط رای دادند که این رقم بالاترین میزان مشارکت تهرانی ها در انتخابات شورای شهر است. در دوره پیش، 2 میلیون و 700 هزار نفر شرکت کرده بودند که افزایش 900 هزار نفری یک رکورد محسوب می شود.

این مطلب را شیر کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن