خانه / ایران / ایران نخستین محموله مواد غذایی را به قطر فرستاد

ایران نخستین محموله مواد غذایی را به قطر فرستاد

به دنبال قطع رابطه برخی کشورهای عربی با قطر و اعمال تحریم های سیاسی و اقتصادی علیه دوحه و توقف صادارات مواد غذایی به این کشور، بوئینگ 747 کارگو شرکت هواپیمایی همای ایران نخستین محموله مواد غذایی از این کشور را به قطر ارسال کرد.

شاهرخ نوش‌آبادی مدیرکل روابط عمومی ایران‌ ایر در گفت‌‌وگو با فارس اظهار داشت: پس از موضوع تحریم قطر توسط چهار کشور‌ مصر، عربستان، امارات و بحرین، شرکت هواپیمایی ایران، تاکنون در قالب چهار پرواز، مواد غذایی و سبزیجات به کشور قطر منتقل کرده است.

وی افزود: بسته به درخواست کشور قطر و مردم این کشور، ایران‌ایر آمادگی دارد پروازهای باری دیگر به این کشور داشته باشد.

نوش‌آبادی با اشاره به اینکه ایران‌ایر 3 فروند هواپیمای کارگو (باری) شامل دو فروند ایرباس و یک فروند بوئینگ 747 در ناوگان خود دارد، افزود: این چهار پرواز هواپیماهای باری ایران‌ایر به قطر، با بوئینگ 747 انجام شده است.

مدیرکل روابط عمومی ایران‌ایر یادآور شد: انتقال این مواد غذایی به قطر، از طریق فرودگاه‌های تهران و شیرا‌ز انجام شده است که همان‌طور که گفته شد، بنا به درخواست کشور قطر، افزایش می‌یابد.

در همین راستا،‌ حمزه اعتماد فرماندار شهرستان دیر استان بوشهر ایران هم در جلسه کارگروه اقتصادی این شهرستان اظهار داشت: بندر دیر با وجود داشتن یک سری شرایط منحصر به فرد، می‌تواند به عنوان بندر ترانزیتی حمل و نقل و صادرات کالا به کشور قطر انتخاب شود.

قابل ذکر است که مواد غذایی ترکیه نیز به عنوان جایگزین، قفسه های فروشگاه های قطر را پر کردند. در همین حال همچنین فروشگاه های قطر در پی رسیدن مواد غذایی ترکیه به این کشور و چیده شدن در قفسه های فروشگاه ها با درج نوشتارهایی با مضمون “کالاهای ترکیه که از مسیر هوایی به قطر ارسال شده است” در زیر این قفسه ها و انتشار عکس های مواد مذکور در شبکه های اجتماعی، مشتریان را در این زمینه در جریان قرار دادند.

این مطلب را شیر کنید

Check Also

قاشقایی و اونون فولکلورو

کتاب قاشقایی و اونون فولکلورو به معنی قاشقایی و فولکلورش نام کتابی ایست که توسط …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن