خانه / عناوین اخبار / ایران به صادرکننده «ویروس کرونا» در خاورمیانه تبدیل شد

ایران به صادرکننده «ویروس کرونا» در خاورمیانه تبدیل شد

ایران به یکی از نقاط شیوع و صدور «ویروس کرونا» در جهان تبدیل شده است، این کشور به کشورهای هم‌جوار و حتی کشورهای دور نیز ویروس کرونا صادر می‌کند.

به گزارش «وبسایت خبری تحلیلی _ بایداق »  کاربران در فضای مجازی به طنز تلخ نوشته‌اند که قم نه‌تنها مرکز صدور انقلاب اسلامی و مذهب شیعه بود، حالا به مرکز «صدور ویروس کرونا» نیز تبدیل شده است.

به گزارش گوناز تی وی، پنجشنبه، ۸ اسفند ۱۳۹۸، کارشناسان در سازمان بهداشت جهانی اعلام داشته اند که آمار تلفات ناشی از ابتلا به ویروس کرونا در ایران پس از چین، بالاترین آمار تلفات در جهان است.

امروز، اولین بیمار مبتلابه کرونا در کراچی پاکستان که از ایران به پاکستان مسافرت کرده بود، شناسایی شد.

دومین مورد کرونا در لبنان؛ بازهم یک ایرانی گزارش شد. تلویزیون لبنان از کشف دومین نفر مبتلابه ویروس کرونا خبر داد.

خبرگزاری النشره لبنان به نقل از شبکه تلویزیونی این کشور اعلام کرد یک زن که با هواپیما از ایران به بیروت رسید مبتلابه ویروس کرونا است.

شناسایی اولین مورد ابتلا به کرونا در گرجستان؛ بازهم یک مسافر ایران است. فرد مبتلا یک شهروند گرجستان است که از ایران به آن کشور سفرکرده است.

ممنوعیت سفت‌وسخت و کم‌سابقه ترکیه برای پروازهای ایرانی! حتی فرود اضطراری برای هواپیماهای ایرانی ممنوع شد.

هواپيمايى كشورى تركيه، با ارسال نامه‌ای، هرگونه پرواز ايرانى به كشورش را حتى براى فرود اضطرارى، حتى بدون مسافر، ممنوع اعلام كرد. هواپيماى تهران-استانبول ماهان نيز از ميانه راه استانبول به تهران بازگشت.

پیش‌ازاین، ایران به کشورهای امارات، عمان، کویت، افغانستان، عراق، عربستان، بحرین، کانادا، لبنان و… مسافر مبتلابه کرونا فرستاده بود درحالی‌که مدعی بود تمامی مسافرین قبل از خروج از مرزها کنترل می‌شوند.

شاید مقامات بهداشت ایران این بحران را به شکل حرفه‌ای کنترل نمی‌کنند و یا از شفافیت در مورد ابعاد شیوع آن، خودداری می‌کنند.

روز سه‌شنبه پنجم اسفند، گزارش ان‌بی‌سی می‌گوید «طبق آمار رسمی،‌ آمار تلفات ناشی از ابتلا به ویروس کرونا در چین دو درصد و در کره جنوبی یک درصد است؛ ولی ایران حدود ۱۶ درصد مرگ‌ومیر نشان می‌دهد.»

این شبکه به نقل از کارشناسان می‌گوید «این احتمال وجود دارد که ایران به یکی از نقاط شیوع و گسترش این بیماری در خاورمیانه تبدیل شود.»

این گزارش می‌گوید «ایران یک هفته پیش اولین مورد مرگ را در قم گزارش کرد؛ ولی از آن زمان تاکنون، این ویروس به بیشتر شهرهای ایران و حتی سایر کشورها نیز رسیده است.»

این مطلب را شیر کنید

Check Also

رونمایی از کیت تست 15 دقیقه‌ای کرونا در ترکیه

وزارت بهداشت ترکیه از کیت تشخیص سریع ویروس کرونا در 15 دقیقه رونمایی کرد. به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن