خانه / ایران / اگر لهجه دارید نمی‌توانید در آموزش و پرورش استخدام شوید

اگر لهجه دارید نمی‌توانید در آموزش و پرورش استخدام شوید

وزارت آموزش و پرورش جمهوری اسلامی ایران در اقدامی کاملا نژادپرستانه و مبتنی بر سیاست‌های یکسان‌سازی زبانی و فرهنگی، نداشتن لهجه را یکی از شروط استخدام در این وزارتخانه عنوان کرده است.

طبق شیوه‌نامه مصاحبه اختصاصی داوطلبان ورود به دانشگاه‌های فرهنگیان و شهید رجایی در سال تحصیلی ۹۶-۹۷ که از سوی مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش منتشر گردیده نداشتن لهجه جز شرایط استخدام داوطلبان برای شغل معلمی ذکر گردیده است.

طبق ماده ششم از بند ۹ این شیوه نامه معلمان نباید لهجه داشته باشند و حروف فارسی اعم از چ،گ،ژ،ق و غیره را ماننده یک فارس زبان تلفظ کنند در غیر این صورت داوطلبان نمی‌توانند به عنوان معلم در وزارت آموزش و پرورش استخدام شوند.

کسانی که لهجه دارند در حالی در ایران از استخدام باز می‌مانند که دولت حسن روحانی در ابتدای تبلیغات ریاست جمهوری با وعده تدریس زبان‌ تورکی در مدارس و دانشگاه‌ها سعی داشت افکار عمومی را فریب دهد. حالا شاهد این هستیم که جمهوری اسلامی در اقدامی کاملا نژادپرستانه و در راستای سیاست‌های یکسان‌سازی زبانی و فارسیزه کردن کودکان ملل غیرفارس دست به انتشار این قوانین کرده است.

 

 

 

منبع: آراز نیوز

این مطلب را شیر کنید

Check Also

قاشقایی و اونون فولکلورو

کتاب قاشقایی و اونون فولکلورو به معنی قاشقایی و فولکلورش نام کتابی ایست که توسط …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن