خانه / ایران / اکبر نعیمی؛ فعال ملی آذربایجان‌جنوبی در خوی بازداشت شد

اکبر نعیمی؛ فعال ملی آذربایجان‌جنوبی در خوی بازداشت شد

اکبر نعیمی فعال ملی مدنی تورک آذربایجان جنوبی، اهل خوی با یورش نیروهای امنیتی و سرکوبگر حکومت ایران به محل کارش در «فرودگاه تهران» بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.

به گزارش «وبسایت خبری تحلیلی _ بایداق »  و به گزارش گوناز تی وی، ماموران امنیتی حکومت ایران صبح روز سه شنبه، دوم بهمن ماه سال ۱۳۹۸، با حضور در محل کار «اکبر نعیمی» در تهران این فعال ملی اهل خوی را بازداشت کرده اند.

ماموران همچنین سپس با مراجعه به منزل وی پس از تفتیش، اکبر نعیمی را به همراه لوازم شخصی اش به مکانی نامعلوم منتقل نموده اند.

اکبر نعیمی، از فعالین مدنی شناخته شده اهل خوی و همچنین از مؤسسین «کانون گونه‌باخان» است که پیشتر با تنگ نظری های عوامل حکومت ایران در شهرستان خوی لغو امتیاز و پلمپ گردید.

قابل ذکر است که برخوردهای ماموران امنیتی حکومت ایران با فعالین ملی، مدنی و فرهنگی آذربایجان جنوبی در ماه های اخیر شدت یافته است.

علی الخصوص پس از اعتراضات سراسری به گرانی بنزین و وضعیت وخیم اقتصادی، در آبان ماه که به کشته شدن دستکم ۱۵۰۰ تن از معترضین توسط ماموران سرکوبگر حکومت ایران گردید، بازداشت ها شدت بیشتری یافته است.

با وجود اینکه بیش از ۲ ماه از بلاتکلیفی فعالین ملی آذربایجانی بازداشت شده پس از اعتراضات آبان ماه می گذرد، اما ماموران ایران دامنه بازداشت های خود را گسترده تر کرده اند.

قوه قضاییه ایران، همچنین در اقدامی تورک ستیزانه به پلمپ انتشاراتی های کتابهای تورکی نیز روی آورده است.

این مطلب را شیر کنید

Check Also

گزارشی از آخرین وضعیت ویروس کرونا در ایران / از انکار تا اخطار

همه‌گیری ویروس کرونا در ایران سیر تصاعدی به خود گرفته و این کشور با ثبت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن