خانه / ایران / اهر شهر بدون فرماندار

اهر شهر بدون فرماندار

بعد از انتصاب سید محمد عابدی فرماندار اهر به سمت معاون استاندار و فرماندار ویژه خوی در استان آذربایجان‌غربی، شهرستان اهر بیش از یک ماه است فرماندار ندارد.

به گزارش یول‌پرس به نقل از فارس، در یک اقدام شتاب‌زده در واپسین روزهای دولت یازدهم طی حکمی از سوی رحمانی فضلی وزیر کشور، سید محمد عابدی فرماندار اهر به سمت معاون استاندار و فرماندار ویژه خوی در استان آذربایجان‌غربی انتخاب شد.

با این حکم بدون اینکه جایگزینی برای شهر اهر معرفی شود، شهرستان ۱۵۰ هزار نفری اهر را به حال خود رها کردند در حالی که بیش از این نیز با ابطال انتخابات مجلس بالغ بر ۱٫۵ سال شهرستان از نعمت نماینده مجلس محروم بوده و اوقات بیکاری نماینده ورزقان برای شهرستان اهر به عنوان نماینده معین معرفی شد که متأسفانه این امر نیز خسارت جبران‌ناپذیری به منطقه زد و مطالباتی که قرار بود توسط نماینده شهرستان پیگیری شود به فراموشی سپرده شد.

در حالی که اگر نماینده منطقه حضور داشت قطعاً خیلی از مطالبات شهرستان که هم اکنون از صفر شروع شده، می‌توانست محقق شود از جمله آنها می‌توان به بزرگراه اهر – تبریز اشاره کرد که عدم پیگیری مستمر باعث شد بهره برداری و اتمام این پروژه حداقل دو سال با تأخیر مواجه شود.

هنوز زخم انتخابات مجلس التیام نیافته بود که انتقال فرماندار اهر ظلم مضاعف دیگر به شهرستان اهر شد که در بهترین فصل کاری و در حالی که تداوم حضور فرماندار می‌توانست در پیگیری و تسریع در پروژه‌های عمرانی موثر باشد، منطقه از حضور متولی تاثیرگذار شهرستان بی‌بهره ماند.

متأسفانه با کم لطفی وزارت کشور و چراغ سبز جناب استاندار، مرغ از قفس پرید و معرفه محمد عابدی در خوی انجام و بیش از یک ماه است شهرستان اهر بدون فرماندار اداره می‌شود و این امر در مدیریت اجرایی شهرستان نیز تأثیر زیادی گذاشته و نوعی هرج و مرج حاکم شده است که نمونه بارز آن در جشنواره تئاتر کوتاه ارسباران نمود پیدا کرد که نه تنها از مسوولان کشوری کسی نیامد بلکه از استان نیز میهمان ویژه‌ای نداشتیم و این امر باعث شد که مطالبات هنرمندان و دست‌اندرکاران جشنواره تئاتر کوتاه ارسباران ابتر بماند.

از طرف دیگر مهرماه معمولا جشنواره سراسری «ورنی» به صورت سالانه در اهر برگزار می‌شود اما در این خصوص نیز معمولاً مسئولان میراث فرهنگی استان به  علت بار مالی تمایلی به برگزاری آن ندارند و اگر پیگیری مسوولان شهرستان نباشد قطعاً برگزار نخواهد شد و ده‌ها موارد مشابه از جمله پیگیری پروژه‌های عمرانی و شهری همچنین پروژه‌های هفته دولت بود که عملاً برای طرح قابل توجهی برای افتتاح و کلنگ‌زنی نبود.

از همه مهم‌تر با توجه به شایعه تغییرات در مدیریت استان این امر نیز مزید بر علت شده و مدیریت استان نیز به فکر خودشان هستند و در این خصوص اهر جزو شهرستانهایی است که سرش بدون کلاه مانده است که امیدواریم نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی با تذکر جدی به وزیر کشور و حتی سوال از وزیر خواسته تکلیف مدیریت ارشد اجرایی شهرستان اهر مشخص شود تا بیش از این موجبات نارضایتی مردم و تداوم ضرر و زیان برای منطقه محروم فراهم نشود.

این مطلب را شیر کنید

Check Also

قاشقایی و اونون فولکلورو

کتاب قاشقایی و اونون فولکلورو به معنی قاشقایی و فولکلورش نام کتابی ایست که توسط …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن