خانه / ایران / انقلاب 97 شدید تر از 57 خواهد بود

انقلاب 97 شدید تر از 57 خواهد بود

میزان نارضایتی از رژیم جمهوری اسلامی ایران به حدی افزایش یافته که براساس آمار رسمی خود رژیم که اخیرا منتشر شده در حال حاضر این ناخشنودی٬ دو سوم جمعیت کشور یعنی چیزی در حدود 53 میلیون نفر را در بر می گیرد.

در همین رابطه ایراندخت سمنانی مطلبی تحت عنوان «انقلاب 97 از انقلاب 57 شدیدتر خواهد بود!» به تحریریه خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) ارسال کرده است .

این مقاله پیش روی شما است:

جامعه ایران روزهای آرامش قبل از طوفان را سپری می کند. این روزها دقیقا شبیه روزهای پایانی بهار سال ۵۷ است. به این ترتیب که استارت انقلاب زده شده و مردم متوجه ظلم و ستم دستگاه حاکم و ضرورت تغییر آن شده اند.

با این تفاوت که در سال ۹۶ تکنولوژی ارتباطات در مقایسه با سال 57 آنچنان پیشرفت کرده است که در مخیله انسان 39 سال قبل نمی گنجد.

اگر در سال 57 معترضین سعی می کردند تا با خطر انداختن جان خود با شعار نویسی دیواری٬ توزیع بیانیه های کاغذی و یا پر کردن کاستهای صدا ارمانهای خود و به دنبال آن زمان و مکان تظاهراتها را اعلام کنند و در نهایت با صرف هزینه های جانی و مالی بسیار قادر به آگاه کردن هزاران نفر در خلال دهها روز می شدند٬ امروزه در سایه پیشرفت تکنولوژی ارتباطات می توان در کسری از ثانیه و بدون تحمیل هزینه بالا میلیونها نفر را آگاه کرد.

ضمن اینکه اکنون هر انسانی با در دست داشتن تلفنهای همراه خود پتانسیل بالایی برای تبدیل شدن به یک خبرنگار آماتور را دارا است. نباید فراموش کنیم که بعضا یک حادثه ای که تنها در میان چند تن روی داده اگر رسانه ای شود گویی در میان میلیونها تن روی داده است.  این همان چیزی است که دیکتاتورها و مستبدها از آن می ترسند.

اما گویا جهالت خودکامگان را پایانی نیست و در قرن ۲۱ م نیز هستند رژیمهایی همچون جمهوری اسلامی ایران که می پندارند می توانند همچنان سانسور کنند٬ محرمانه نگاه دارند و یا سرکوب نمایند.

نمودار خشم اجتماعی از رژیم ملایان در حال صعود است و با توجه به روند فوق سریع اطلاع رسانی و آگاهی دهی ملی٬ این خشم می رود تا همانند آتشفشانی عظیم منفجر شود.

در چنین شرایطی تنها سه راه برای گذر دمکراتیک و ارام به ایران بعد از جمهوری اسلامی  وجود دارد:

  • اعطای مجوز به برگزاری تظاهراتهای مسالمت آمیز و شنیدن صدای اعتراضات مردم و سپس انجام انقلاب سفید در راس نظام براساس مطالبات همه اقوام و اقشار و نوشتن قانون اساسی جدید
  • برگزاری رفراندوم تعیین نظام و تبدیل نظام کنونی به نظام جدید و سپس تدوین قانون اساسی نوین
  • استعفای دسته جمعی دولت و تمامی ارکان نظام و برگزاری سریع و آزاد انتخابات خبرگان رهبری، ریاست جمهوری، مجلس شورای اسلامی، شوراها بدون نظارت شورای نگهبان و تحت نظارت سازمان ملل و سپس نگارش قانون اساسی جدید.

اوضاع کنونی ایران بسیار اشفته است. نارضایتی در همه زمینه ها و در همه کشور در حال تبدیل شدن به نفرت و کینه است. مشروعیت نظام به صورت بی سابقه ای دچار فروپاشی شده است.

نابودی رقت انگیز محیط زیست، فقر کمر شکن، سقوط  آزاد ارزش ریال، نابرابری و تبعیضات تکان دهنده، حاکمیت روحانیت مرتجع و اقازاده های متکبر بر همه دستگاههای حکومتی، فساد رقابتی و افسار گریخته اقتصادی، نمایان شدن شاخصه های وخیم احتماعی٬ گذشته هولناک امنیتی، قتلهای زنجیره ای، زخمهای عمیق جنگ وحشتبار ایران و عراق، تک روی های مستبدانه در سیاست خارجی، ولخرجی های نظامی و اطلاعاتی در داخل و خارج، فروپاشی نظام قضایی، سرکوب شدید اعتراضات٬ کشته شدن بازداشت شدگان در زندانها، شوونیزم قومی، فاشیزم مذهبی، استبداد سیاسی، فقدان هولناک آزادیهای اجتماعی، … کشور را وارد فاز انقلاب کرده است.

این اوضاع شبیه دیگ آبی است که تنها چند درجه با نقطه جوش فاصله دارد.

با بهم زدن سریع دیگ اب و یا بعبارتی سرکوب٬ نمی توان ملتی 80 میلیونی را ساکت کرد.

روند موجود جامعه حکایت از آن دارد که انقلاب سال 97 بزرگتر از انقلاب سال 57 خواهد بود.

اگر در انقلاب سال 57 سلطنت پهلوی سرنگون شد در انقلاب سال 97 خلافت روحانیت مرتجع سقوط خواهد کرد.

ملت ایران به دنبال عدالت، حریت و مساوات هستند.

صرفا تاسیس جمهوریت محضی که قانون اساسی آن مبتنی بر اصول لاییسیزم، سکولاریسم، پارلمانتاریسم٬ فدرالیزم٬  پلولاریزم و ضمانت حقوق اقلیت باشد قادر به تامین این مطالبه عمیقا تاریخی و ملی خواهد بود.

این مطلب را شیر کنید

Check Also

محکومیت 258 نفر در رابطه با حوادث اسفند 96

دادستان تهران از صدور حکم برای 258 نفر در رابطه با حوادث اسفند سال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن