خانه / ایران / انجمن بی‌تاوان : عملیات تروریستی داعش در تهران و ارتباط با گروهک‌های تروریستی کردی

انجمن بی‌تاوان : عملیات تروریستی داعش در تهران و ارتباط با گروهک‌های تروریستی کردی

انتشار اسناد، تصاویر، فیلمها و اطلاعاتی که توسط مراجع موثق در کشور ارائه شده است هویت عاملان تروریستی در تهران را اکثرا به کردها نسبت می دهد که اقدامات ارگانهای امنیتی کشور در دستگیری حداقل ۴۱ نفر در شهرهایی نظیر روانسر، پاوه و شهرهای استانهای آذربایجان غربی و کردستان حاوی پیام های مهمی است که مردم و مسئولان باید به آنها دقت نمایند.
در بررسی گروهکهای تروریستی کردی که در نقاب اپوزیسیون در حال جنگ بر علیه تمامیت ارضی کشور هستند. علاوه بر پ.ک.ک، پژاک، دموکرات و کومله یک تشکیلات دیگری وجود دارد که به احتمال زیاد ارتباطاتش با داعش می تواند بیشتر از گروهکهای دیگر باشد، «سازمان خباط» که بعد از انقلاب اسلامی توسط شیخ جلال حسینی بر پایه اندیشه های مذهبی تاسیس شد و بعدها قومگرایی نیز بدان افزوده شد، بدلیل تندوری های مذهبی مستعد برقراری ارتباطات تنگاتنگ با داعش است.

داعش بعنوان گروه تروریستی که از عامل مذهب برای اقدامات جنایت کارانه خود سوءاستفاده می کند در شهرهای ایران نیز بدنبال جذب نیروهایی است که بر طبل اختلافات مذهبی شیعی و سنی می کوبند و مانع از ایجاد وحدت در کشور هستند، اینها همان افرادی هستند که با اندک معلومات خود و بدون تکیه عقلی با غلیان احساسات مواجه اند و ابتدا جذب گروههای مذهبی تندرو می شوند و پس از آموزش های افراطی ایدئولوژیکی راهی میدان جنگ در عراق و سوریه شده و اقدام به مسلمان کشی می کنند.

موضوع بسیار مهمی که در بین گروهک های تروریستی کردی وجود دارد، لایه دار بودن و همپوشانی آنها است، یعنی حزب تروریستی دموکرات بعنوان سردمدار تروریسم تشکیلاتی و قومی در بین کردها، اکنون نقش نیروی چانه زن بین المللی و در واقع نقش دیپلمات را در صحنه بین المللی برای خود اختیار نموده است اما دیپلماتی که هنوز اسلحه اش را در زیر بالش نهان می کند و با آوای کشتار مردم ایران سر بر بالین می نهد، دیپلماتی که هرازچندگاهی در سردشت و دیگر شهرهای غربی و شمال غرب کشور اقدام به انجام عملیات تروریستی می کند.
حزب کومله بعنوان یک جریان چپی و کمونیستی با سوءاستفاده از موقعیت کشاورزی در بین مردم کرد، پس از شکست کمونیسم ، اکنون در نقاب سوسیالیسم سعی در جذب جامعه هدف دارد.

پژاک بعنوان شاخه ایرانی پ.ک.ک نیز با شعارهای فریبنده و اغوا کننده علاوه بر انواع جرایم سازمان یافته و قاچاق، نقش تربیت نیروهای تروریستی و آماده سازی آنها برای جنگ شهری را عهده دار است و از طرف دیگر، خباط، با چراغ خاموش و بدور از هیاهوی تبلیغاتی مامور جذب نیروهای مذهبی تندرو و معرفی آنها به داعش است.

وضعیت بحرانی خاورمیانه بگونه ای است که خشک و تر را باهم می سوزاند، کشور ایران که هم از سوی تروریسم کردی و هم داعش تهدید می شوند علیرغم اختلاف نظرها در برخی موارد نیازمند همگرایی و ارتقای مناسبتهای سیاسی، امنیتی و اقتصادی هستند، مساله ای که در کشورهایی نظیر عربستان سعودی بعنوان یکی از کشورهای بحران ساز در منطقه وجود ندارد، یعنی عمق منافع مشترک ترکیه و ایران بسیار بیشتر از دیگر کشورهاست.
هر چقدر تضادهای منطقه ای ایران و ترکیه کمتر شود و همزمان طرح مشترک مبارزه با تروریسم کردی و داعش در دستورکار هر دو کشور قرار گیرد بیشترین نفع آن متوجه مناطق شمال غرب و غرب کشور خواهد بود.
خطری که اکنون هر دو کشور را تهدید می کند خطر ائتلاف تروریستی است که اگر علاوه بر تروریسم مذهبی بنام داعش، تروریسم قومی پ.ک.ک و پژاک و دموکرات و کومله و خباط نیز بصورت گسترده و فراگیر به آن افزوده شوند که بی شک عوارض زیانبار آن اگرچه جهانی خواهد بود اما بیشترین حجم ضربه بر پیکر مناطق غربی و شمال غرب ایران وارد خواهد شد.

هر چند که همواره تروریستها بعنوان سربازان ارزان قیمت و دارای تاریخ مصرف ابرقدرتها ایفای نقش نموده اند اما قطع بازوان اجرایی قدرتهایی که ارتقای وزن سیاسی خود را از محل تقویت تروریستها و ایجاد بحران در کشورهای دیگر می دانند سبب ارتقای تاثیرگذاری و نقش تعیین کنندگی قدرتهای منطقه ای نظیر ایران و ترکیه خواهد بود.
در چنین غوغا بازاری، علاوه بر دولتها، نخبگان بعنوان مغز متفکر جامعه و رسانه ها بعنوان چشم بیدار وظیفه دارند علاوه بر انعکاس و تحلیل اتفاقات و رخدادها از دادن آدرس غلط به مردم خودداری نمایند، بعنوان مثال استفاده از عناوینی نظیر اشرار مسلح و … برای گروهکهای تروریستی پژاک و … موجب سردرگمی مردم می شود اما اگر هویت واقعی و نیات پلید چنین گروهکهایی برای مردم بیان شود، مردم نیز در کنار مسئولان تمهیدات لازم برای مقابله با دشمنان را انجام می دهند و تروریستها اسیر آگاهی و خشم نهفته مردم می شوند.

این مطلب را شیر کنید

Check Also

قاشقایی و اونون فولکلورو

کتاب قاشقایی و اونون فولکلورو به معنی قاشقایی و فولکلورش نام کتابی ایست که توسط …

5 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن