خانه / ایران / امضای تومار برای بررسی مجدد پرونده پناهندگان ایرانی

امضای تومار برای بررسی مجدد پرونده پناهندگان ایرانی

گروهی از فعالان سیاسی و مدنی ایرانی با راه‌اندازی کمپینی قصد دارند با تقدیم درخواستی به امور پناهندگان سازمان ملل در آنکارا از آن‌ها بخواهد پناهندگان ایرانی هوادار جمهوری اسلامی را به این کشور بازگرداند.

به گزارش آراز نیوز به نقل از اؤیرنجی سسی افشین جم از فعالین مدنی ایرانی در کانادا با راه‌اندازی کمپینی قصد دارد با ارسال درخواستی به سازمان امور پناهندگان سازمان ملل در آنکارا از آن‌ها بخواهد پناهندگانی که در رأی‌گیری انتخابات ریاست جمهوری ایران در خارج کشور شرکت کردند را به این کشور بازگرداند.

وی در صفحه فیس‌بوکی خود عنوان کرده است که با امضای توماری قصد داریم از کمیساریای سازمان ملل در آنکارا بخواهیم قبل از اینکه درخواست پناهندگی پناهندگان ایرانی را قبول کند، مدارک آنان را مورد بازبینی قرار داده و در صورت شرکت در انتخابات ریاست جمهوری درخواست آنان را رد کند.

لازم به توضیح است بسیاری از پناهندگان ایرانی که با عنوان عدم امنیت جانی به دلایل گوناگونی مانند ارتداد، توهین به رهبری، زندانی سیاسی و… به کشور تورکیه پناهنده شده بودند روز ۲۹ اردیبهشت با شرکت در انتخابات ریاست جمهوری ایران مهر تأییدی بر رژیم جمهوری اسلامی زدند.

این مطلب را شیر کنید

Check Also

سازمان ملل یک گزارشگر جدید برای وضعیت حقوق بشر در ایران تعیین کرد

شورای حقوق بشر سازمان ملل، جاوید رحمان 51 ساله ، وکیل پاکستانی مدافع حقوق بشر، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن