خانه / مقالات / دنیای ترکان / اقتصاد آزربایجان و سرمایه های ملی.

اقتصاد آزربایجان و سرمایه های ملی.

در دوران معاصر بر اثر بی کفایتی و یا بر اساس اقدامات عمدی تخریب گرایانه مرکز که باعث رویدادهای خونبار و خانمان برانداز در آزربایجان شد و سرزمین آزربایجان مورد تاخت و تازهای نیروهای نظامی مختلفی شد که نتیجه آن ویرانی شهرها وروستاهای آزربایجان و نیز نابودی منابع اقتصادی این سرزمین شد و نیز با روی کار آمدن پهلوی ها و آغاز سیاستهای شونیستی وتبعیض گرایانه نود ساله استعمار ایران در آزربایجان ، می توان گفت که اقتصاد آزربایجان نیز مانند فرهنگ و سرزمین و سیاست، جامعه و… مورد شدیدترین حملات و ضربه های فاشیسم ایرانی قرار گرفت.

بدین ترتیب ما امروز شاهد یک اقتصاد مریض ونارس در آزربایجان هستیم.

مسئله عدم وجود صنایع جدی و مهم وگسترده در آزربایجان، کشاورزی غیر ماشینی و سنتی، عدم وجود مؤسسات تجاری بزرگ، نداشتن بنگاه های پولی وبانکی ویژه آزربایجان، عدم وجود شبکه های گسترده توزیع کالا در آزربایجان، کمبود منابع مالی و… همگی دست به دست هم داده اند تا آزربایجان را تبدیل به مرکزی برای صدور مواد خام صنعتی که بدون هیچ فایده‌ای برای آزربایجان، بدون هیچ زحمتی آن را تقدیم سیستم صنعتی ایران می کند.

و یا آزربایجان تبدیل به مرکزی برای تولید نیروی کار متخصص و غیر متخصص ارزان وبا قیمتهای جهانی می توان گفت مجانی برای ایران شده است و یا با نابودی خاک و منابع آبی خود تامین گر مواد غذایی با قیمتی بسیار نازل برای کشور استعمار گر خود گشته است.

مشخص است که با این رویه میزان مهاجرت از آزربایجان و مشکلات فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی وملی پشت سر آن تا چه اندازه تن ضعیف ورنجور آزربایجان را می آزارد.

در زمینه اقتصادی وسرمایه گذاری های جدی ما نمی توانیم به علت ماهیت شونیستی حاکمیت امید چندانی نه به سرمایه گذاری دولتی وحمایتهای مالی آن ونه به سرمایه گذاری خارجی به دلیل کارشکنی های دولت و ممانعت از این نوع سرمایه گذاری ها در آزربایجان داشته باشیم ، اما کاری که میتوان آن را انجام داد تشویق کار آفرینان و سرمایه گذران آزربایجانی جهت سرمایه گذاری در آزربایجان و گسیل سرمایه هایشان از ایران به آزربایجان است.

به هر میزان که وضعیت اقتصادی در آزربایجان رشد و بهبود یابد وضعیت رفاهی و در نتیجه آرامش روحی روانی در میان جامعه آزربایجان ونیز تک_تک افراد آن نیز بیشتر خواهد شد.

این به معنای آزربایجانی قدرتمند تر هم برای مقابله با شونیسم و هم مصمم تر برای رهایی خود از زندان و باتلاق استعمار شدگی خواهد بود.

تشویق سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری و کار آفرینی در آزربایجان یکی از عمده مسؤلیت های پیش رو در برابر فعالان ملی آزربایجان است.

ایران گرا بودن تورکها و بهتر است بگویم فارسگرا بودنشان یک بیماری مهلک اجتماعی برای ملتی بی سواد ، از خود بیگانه و عقب مانده است که تاریخش سراسر تحریف است و کشوری را که هویت تورکی دارد رنگ کرده و با نام قومی که امروزه وجود ندارد به خورد ملت داده اند. بعد هم بدون اینکه چیزی را روشن کنند می شوند آفتابه گردان مشتی سیاستمدار مغرض که انگلیسی ها تربیت کردند تا این کشور اتحاد این منطقه را بر هم بزند.

یعنی اینها این قدر بر ما مسلط هستند و این قدر می فهمند که چطور ملتی را می توان برده کرد!

این مطلب را شیر کنید

Check Also

قاشقایی و اونون فولکلورو

کتاب قاشقایی و اونون فولکلورو به معنی قاشقایی و فولکلورش نام کتابی ایست که توسط …

12 نظر

  1. online shop pris, http://sverige-apotek.life/amilamont.html , generiska alternativ till kostnad.

  1. تعقيب: brand

  2. تعقيب: free bitcoin cash

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن