خانه / ایران / اعمال تحریم های جدید بر علیه ایران از سوی آمریکا

اعمال تحریم های جدید بر علیه ایران از سوی آمریکا

وزارت خزانه‌ داری آمریکا در چهلمین سالگرد اشغال سفارت این کشور در تهران با انتشار بیانیه ای اعلام کرد نام 9 فرد مرتبط با آیت‌الله علی خامنه‌ای رهبر ایران و ستاد کل نیروهای مسلح این کشور را به فهرست افراد و نهادهای تحت تحریم دفتر کنترل دارایی‌های خارجی (اوفک) که از نهادهای زیرمجموعه این وزارتخانه است، اضافه کرده است.

بنا بر این گزارش وزارت خزانه‌ داری آمریکا٬ نام ستاد کل نیروهای مسلح ایران و همچنین 9 فرد از جمله؛ مجتبی خامنه‌ای فرزند آیت‌الله علی خامنه‌ای رهبر ایران٬ ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضائیه٬ غلامعلی حداد عادل مشاور رهبر ایران٬ علی‌اکبر ولایتی مشاور امور بین‌الملل رهبر ایران٬ محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران٬ حسین دهقان وزیر سابق دفاع و مشاور نظامی رهبر ایران٬ غلامعلی رشید فرمانده قرارگاه نظامی خاتم الانبیا٬ وحید حقانیان معاون امور ویژه بیت رهبری و محمد محمدی گلپایگانی رئیس دفتر رهبر ایران را به فهرست شخصیت‌های تحت تحریم خود افزوده است.

در این بیانیه ضمن اشاره به اینکه این افراد با انتصاب مستقیم رهبر ایران و یا به نام او اقدام می کنند آمده است: این اقدام با هدف جلوگیری از تامین مالی شبکه مشاوران نظامی و خارجی علی خامنه‌ای که سالها است به مردم ایران ظلم کرده و به صدور تروریسم و توسعه سیاست های بی ثبات کننده در سراسر جهان ادامه می دهد، انجام می شود.

همچنین تصریح شده است: این افراد در بسیاری از رفتارهای شرورانه ایران، از جمله بمبگذاری در مجتمع تفنگداران دریایی آمریکا در بیروت در سال 1983 و انفجار ساختمان انجمن همیاری اسرائیل و آرژانتین در سال 1994 به علاوه شکنجه، کشتار فراقانونی و سرکوب مردم دست داشته‌ اند.

وزارت خزانه‌ داری آمریکا در این بیانیه‌ تصریح کرده است که تحریم‌های جدید توانایی رهبر ایران را برای پیشبرد “دستور کار ترور و سرکوب” تضعیف می‌کند.

این وزارتخانه همچنین ستاد کل نیروهای مسلح ایران را نیز به فهرست تحریم‌ها اضافه کرده است.

بر اساس این بیانیه، دارایی‌ها و منافع افراد تحریم شده در خاک ایالات متحده، ضبط خواهد شد و افراد و شرکت‌های آمریکایی از هرگونه معامله با آنها منع شده‌اند.

گفتنی است پیش از این نیز آمریکا آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران و دفتر وی و همچنین محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه این کشور را به فهرست شخصیت‌های تحت تحریم خود افزوده بود.

این مطلب را شیر کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن