خانه / ایران / اعلام حمايت كميته ى دفاع از حقوق بشر قشقايى از اعتراضات معلمان

اعلام حمايت كميته ى دفاع از حقوق بشر قشقايى از اعتراضات معلمان

به گزارش بایداق – كميته دفاع از حقوق بشر قشقايى مستقر در سوئيس با اعلام حمايت قاطع از اعتراضات معلمان در ايران ساير سازمانها و نهادها را دعوت به حمايت كرد.شایان بور بور قشقایی سخنگوی این کمیته در گفتگو با سایت بایداق درباره آگاهی معلمان اظهار امیدواری کرد و در صفحه فیسبوک خود چنین نوشت : 

اعتراض معلمان طى سالهاى گذشته توأم با سردگمى بوده اما از امروز وارد فاز جديدى شده است. اشاره به “تدریس به زبان مادری”  در قطعنامه ى امروز معلمان نشان می دهد معلمان ما آگاه شده اند . 
با ديدن اين قطعنامه خيلى خوشحال شدم چرا كه بالاخره فرهنگيان متوجه اين تبعيض و نسل كشى فرهنگى شدند.

بيانيه ى كميته ى دفاع از حقوق بشر قشقايى در حمايت از حركت اعتراضى معلمان در روز جهانى معلم :

روز پنجم اكتبر سال ٢٠١٧ ميلادى برابر با سيزدهم مهرماه سال ١٣٩٦ شمسى را قطعاً بايد نقطه ى عطفى در تاريخ مبارزات معلمان در جغرافياى ايران به شمار آورد.
روزى كه روشنايى انديشه ى فرشته هاى بى ادعا بر سراسر ايران تابيد تا تاريك انديشان منجمدالفكر را اندكى به تفكر وا دارد.
روزى كه معلمان كچ سفيد را به دست گرفته در مقابل تخته ى سياه تاريخ ايستادند تا به روشنفكرنماهاى پر ادعاى داخل و خارج نشين درس آزادگى و انسانيت بدهند.
آنهايى كه به خيال خود علمداران مبارزه هستند ولى از الفباى انسانيت حتى الف را هم نمى دانند.
مواضع و خواسته هاى معلمان شجاع كه در قالب قطعنامه پايانى مطرح شد نشان از درك عميق و آينده نگر آنان نسبت به جامعه و نيازهاى اساسى آن بود.كسانى كه خود و خانواده هاشان در معرض شديدترين تبعيض ها بوده و هستند اما در عين حال آنچنان كه راه و رسم انسانيت ايجاب مى كند چشم هايشان را بر خواسته هاى شخصى بسته و دردهاى عميق جامعه را ديده و فرياد زدند.
دردهايى از قبيل تدريس زبان مادرى هرچند كه از بديهيات و واجبات هر جامعه اى به شمار مى رود ولى آنچنان از طرف تماميت خواهان سركوب شده و در پستو نگه داشته شده كه كمتر افراد يا گروهى جرأت پرداختن به آن را دارند چرا كه فى الفور با انواع برچسب ها از طرف اهالى رسانه هاى در اختيار قدرت تكفير شده و تا ابد مجبور به گوشه نشينى مى شوند.
اين بار اين صداى مظلوميت از گلوى كسانى فرياد زده شد كه هيچ كس و هيچ چيز را ياراى خاموش نمودن آن نيست.
معلمان چراغ هاى روشن براى نجات جامعه از گمراهى هستند با پيام آوران صلح و دوستى و انسانيت در جامعه مان همگام شويم تا بتوانند با كمترين هزينه بهترين مسير را براى نجات كشتى متلاطم جامعه انتخاب نموده و بپيمايند.
كميته ى دفاع از حقوق بشر قشقايى با اعلام حمايت خود از حركت اعتراضى معلمان كه طلايه داران مبارزه با جهل و نادانى در جامعه هستند از تمامى انسانهاى آزاده،گروه ها و سنديكاهاى داخل و خارج،كميته ها و سازمان ها و نهادهاى حقوق بشرى،سازمان ها و نهادهاى حمايت از حقوق كودكان،گروه ها و سازمان هاى فرهنگى،فعالان زبان مادرى،اولياء محترم دانش آموزان در سراسر كشور،دانش آموزان عزيز كه سكانداران فرداى جامعه هستند دعوت مى كند با حمايت قاطع خود از خواسته هاى مشروع و انسانى معلمان با ايشان همراه باشند.
كميته ى دفاع از حقوق بشر قشقايى مستقر در سوئيس ٢٠١٧/١٠/٠٦

این مطلب را شیر کنید

Check Also

سردیس بهمن بیگی در تهران رونمایی شد

این آیین روز چهارشنبه با حضور شهردار منطقه 6، تعدادی از اعضای شورای اسلامی شهر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن