خانه / ایران / اعلام جرم علیه کرباسچی به دلیل انتقاد از حضور نظامی ایران در سوریه

اعلام جرم علیه کرباسچی به دلیل انتقاد از حضور نظامی ایران در سوریه

احمد خسروی وفا، رئیس دادگستری اصفهان ایران به دلیل انتقاد غلامحسین کرباسچی، دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی این کشور از سیاست منطقه‌ای ایران و حضور نظامی در سوریه علیه او با اتهام “توهین به شهدای مدافع حرم” اعلام جرم کرد.

کرباسچی در مراسم گشایش ستاد انتخاباتی حامیان دولت در اصفهان با انتقاد از به کار بردن عبارت “غیرت دینی” برای توجیه برخی سیاست‌های منطقه‌ای از کشته شدن افرادی در سوریه که “مدافعان حرم” خوانده می‌شوند ابراز تاسف کرد.

وی در بخشی از سخنرانی خود در این مراسم گفت: «ما هم دلمان می‌خواهد در سوریه و لبنان و یمن و همه‌ی اینجاها صلح برقرار شود، از مظلومان دفاع شود و شیعیان تقویت شوند. اما آیا این کار فقط با پول دادن و اسلحه خریدن و کشتن و زدن حاصل می‌شود؟»

سخنان کرباسچی درباره ضرورت بهره‌گیری از توان دیپلماسی برای حل بحران‌های منطقه با واکنش تند اصول‌گرایان افراطی روبرو شد. او به دعوت از داعش برای مذاکره یا مبارزه با ایران متهم شده است.

روزنامه کیهان در یادداشتی که اول می منتشر شد سخنان کرباسچی را “دقیقا زدن خط مرکزی سیاست خارجی جمهوری اسلامی” خواند و او را متهم کرد که خواستار مذاکره با «تروریست‌ها» شده است.

گفتنی است تاکنون بیش از 2150 تن از افراد وابسته به سپاه پاسداران ایران تحت عنوان “مدافعان حرم” در سوریه کشته شده اند. بیش از پنجاه درصد این افراد افغان‌ها و پاکستانی‌های مقیم ایران هستند که در قالب لشکر «فاطمیون» و تیپ «زینبیون» توسط سپاه پاسداران، سازماندهی، تجهیز، به سوریه اعزام، و پس از کشته شدن در این کشور، اجساد همگی آنها در ایران به خاک سپرده شده‌‌ است.

خبرگزاری آناتولی

این مطلب را شیر کنید

Check Also

۴۲ تن در شمال ایران به اتهام شیطان پرستی دستگیر شدند

به گزارش «سایت خبری تحلیلی _ بایداق »  محمدصادق اکبری رئیس کل دادگستری مازندران گفته است …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن