خانه / ایران / اعلام اعتصاب غذای زندانیان سیاسی اردبیل / نامه به عاصمه جهانگیر
Asma Jahangir, Commissioner, International Commission against the Death Penalty at a High Level panel on the question of Death Penalty during High Level Segment of the 25th Session of the Human Rights Council. 5 March 2014. UN Photo / Jean-Marc Ferré

اعلام اعتصاب غذای زندانیان سیاسی اردبیل / نامه به عاصمه جهانگیر

اعلام اعتصاب غذای جمعی از زندانیان سیاسی تبعیدی اردبیل در حمایت از زندانیان سیاسی اعتصابی گوهردشت

متن نامه: با عرض سلام و ادب به: سرکار خانم عاصمه جهانگیر گزارشگر ویژه حقوق بشر در امور ایران  و آقای زید رعدالحسین کمیسر عالی حقوق بشر ملل متحد

ما جمعی از زندانیان سیاسی تبعیدی زندان مرکزی اردبیل؛ ضمن اعلام حمایت و همدردی با زندانیان سیاسی اعتصابی در زندان گوهردشت کرج؛ از شما عالیجنابان خواستار رسیدگی به وضعیت زندانیان سیاسی سالن ۱۰ گوهردشت کرج هستیم. برادران زندانی ما در گوهردشت کرج مدت ۲۵ روز است به دلیل جابجایی جمعی از سالن ۱۲ به سالن ۱۰؛ عدم رسیدگی به خواسته‌اشان مبنی بر بازگرداندن آنان به سالن قبلی و اعمال خشونت بار از قبیل ضرب و جرح در زمان انتقال تا تخریب و تحویل ندادن اموال شخصی شان حین جابجایی از سالن دوازده در اعتصاب غذا به سر می برند.

ما زندانیان سیاسی تبعیدی زندان مرکزی اردبیل برای حمایت و همدردی با این برادرانمان که مظلوم واقع شده‌اند از روز پنجشنبه دوم شهریور ماه ۱۳۹۶ تا چهارشنبه هشتم شهریور ۱۳۹۶ اقدام به اعتصاب غذا می‌کنیم. از شما و مراجع بین المللی خواهشمندیم به خواست این زندانیان اعتصابی و زندانیان سیاسی کل کشور که چنین شرایط مشابهی را تجربه کرده اند؛ رسیدگی کنید و خواستار بازدید از زندانها و ملاقات با زندانیان سیاسی در ایران شوید.  زندانیان سیاسی گوهردشت پس از گذشت ۲۵ روز از اعتصاب غذا در وضعیت وخیمی از نظر جسمی به سر می برند. در بین آنها افرادی در سنین بالا و با بیماری هستند که از عارضه قلبی؛ دیابت و انواع بیماریها رنج می برند. بیماریهایی که طی سالهای اسارت دژخیمان به آن مبتلا شده اند.

خواست ما زندانیان سیاسی و خواست ملت ایران اینست که به وضعیت ایشان هر چه زودتر رسیدگی شود و آنان به محل قبلی که در آن بودند بازگردانده شوند.  خواست همه مردم ایران آزادی زندانیان سیاسی و توقف اعدام در ایران است.

با تشکر و سپاس فراوان  زندانیان سیاسی تبعیدی زندان مرکزی اردبیل

 

منبع: آژانس ایران خبر

این مطلب را شیر کنید

Check Also

قاشقایی و اونون فولکلورو

کتاب قاشقایی و اونون فولکلورو به معنی قاشقایی و فولکلورش نام کتابی ایست که توسط …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن