خانه / بین الملل / اعتراض مردم موصل به رفراندم اداره اقلیم کرد عراق

اعتراض مردم موصل به رفراندم اداره اقلیم کرد عراق

مردم شهر موصل در تظاهراتی که از سوی جبهه تورکمن‌های عراق در اعتراض به برگزاری همه‌پرسی «جدایی» توسط اداره محلی اقلیم کرد در مرکز این شهر برگزار شد شرکت کردند.

محمد افندی‌اوغلو، مسئول دفتر جبهه تورکمن‌های عراق در موصل، دراین‌باره به خبرنگار آناتولی گفت: «تورکمن‌های موصل به برگزاری همه‌پرسی در مناطق مورد مناقشه بین اربیل و بغداد معترض‌اند. اهالی عرب و تورکمن موصل در این زمینه اشتراک نظر دارند. واکنش خود را از راه‌های دموکراتیک اعلام خواهیم کرد.»

وی گفت: «خطر داعش به‌طورکلی در منطقه رفع نشده است. تشکیل فضای هرج‌ومرج در دوران پساداعش، موردی است که تمامی اقوام و گروه‌های دینی از آن واهمه دارند.»

گفتنی است مسعود بارزانی، رئیس اداره اقلیم کرد شمال عراق طی نشستی با احزاب سیاسی این منطقه در ۷ جولای، از برگزاری همه‌پرسی مذکور در ۲۵ ماه سپتامبر امسال خبر داده بود.

این همه‌پرسی که با تصمیم یک‌جانبه اربیل برگزار خواهد شد، شهرستان سنجار و بعشیقه در غرب و شرق موصل و همچنین برخی مناطق دیگر را نیز دربر می‌گیرد.

کرکوک نیز از مناطقی محسوب می‌شود که اقلیم کردستان عراق قصد دارد در آنجا رفراندوم برای جدایی از عراق برگزار کند اما تورکمن‌ها و اعراب کرکوک این رفراندوم را بایکوت کرده و به آن اعتراض می‌کنند.

 

منبع:آراز نیوز

این مطلب را شیر کنید

Check Also

نوید افکاری اعدام شد

به گزارش «سایت خبری تحلیلی _ بایداق » حسن یونسی، وکیل خانواده افکاری، به نقل از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن