خانه / بین الملل / اعتراض ترک‌تباران آلمان به اقدام برلین در ممانعت از آموزش ترکی

اعتراض ترک‌تباران آلمان به اقدام برلین در ممانعت از آموزش ترکی

گروهی از ترک‌تباران آلمان به دنبال فراخوان جماعت ترک برلین «TGB» در اعتراض به درخواست “هزینه استفاده از کلاس” برخی از شهرداری‌های محلی آلمان از معلمان زبان و فرهنگ ترکی وزارت آموزش و پرورش ترکیه در مقابل شهرداری میته برلین تجمع کردند.

معترضان در این تجمع شعار “به زبان ترکی من کاری نداشته باش” سر دادند.

بلگین تانیک یکی از اولیای دانش آموزان که در این تجمع اعتراضی در میدان ماتلده جاکوب پلاتز شرکت کرده بود، به خبرنگار آناتولی گفت: ما در خصوص جلوگیری از تعطیلی کلاس‌های آموزش زبان ترکی در آلمان و برای دفاع از حقوقمان در اینجا تجمع کرده ایم؛ نباید به خاطر مشکلات سیاسی بین دو کشور چنین تحریم هایی اعمال شود. این اقدامات بسیار احمقانه است. کودکان را آلت چنین مسائلی کردن اصلا کار درستی نیست.

شهرداری های برخی از مناطق برلین دروس زبان و فرهنگ ترکی معلمان اعزامی وزارت آموزش و پرورش ترکیه را خارج از برنامه درسی خوانده و برای استفاده از کلاس‌های درسی شرط پرداخت 27 هزار و 400 یورو مطالبه کرده و تدریس دروس ترکی را در سال جدید آموزشی متوقف کرده بود.

جمال یلماز، مشاور آموزشی سفارت ترکیه در برلین اظهار داشت که ایجاد موانع و بهانه تراشی برای متوقف کردن آموزش ترکی نگران کننده و تامل برانگیز است.

این مطلب را شیر کنید

Check Also

قاشقایی و اونون فولکلورو

کتاب قاشقایی و اونون فولکلورو به معنی قاشقایی و فولکلورش نام کتابی ایست که توسط …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن