خانه / ایران / اعتراض اهالی رسانه تبریز به عدم بازگشایی «موزه مطبوعات آذربایجان»

اعتراض اهالی رسانه تبریز به عدم بازگشایی «موزه مطبوعات آذربایجان»

اهالی رسانه شهر تبریز همزمان با گرامیداشت روز خبرنگار، با امضای متنی به کم‌کاری و وعده های بی فرجام دولت در راه‌اندازی «موزه مطبوعات آذربایجان» اعتراض کردند.

به نوشته فارس، از امضای تفاهم‌نامه راه اندازی «موزه مطبوعات آذربایجان» بیش از یک دهه گذشته و با وجود مرمت بخش‌های زیادی از خانه تاریخی حریری تبریز، همچنان سازمان میراث فرهنگی آذربایجان شرقی در این خصوص فعالیت جدی از خود نشان نمی دهد.

دو سال قبل همزمان با روز خبرنگار، تمبر یادبود آغاز تجهیز موزه امضا شد و «جبارزاده» استاندار اسبق در آن مراسم، تکمیل موزه را خواستار شده بود. یک‌سال پس از آن «خدابخش» استاندار سابق نیز در روز خبرنگار بر لزوم بازگشایی موزه تا شهریور سال قبل تاکید کرد. اتفاقی که تا امسال و تغییر مدیریت ارشد استان شاهد آن نبودیم.

امسال «پورمحمدی» استاندار جدید آذربایجان‌شرقی بعد از امضاء این لوح که خود اثری تاریخی شده است نیز بر بازگشایی موزه و تسریع این روند تاکید کرد و سازمان میراث فرهنگی را مکلف کرد تا سه ماه آینده موزه را راه‌اندازی و بازگشایی کند.

با وجود همراهی مجموعه‌داران خیرخواه و همراهی اهالی رسانه، به دلیل کم کاری مسئولین دولتی، راه اندازی موزه مطبوعات آذربایجان همچنان در هاله ای از ابهام قرار دارد.

در این متن اعتراضی، به جایگاه تبریز به عنوان «خاستگاه مشروطه» و «اثربخشی رسانه‌ها در تحولات عمیق اجتماعی» اشاره شده و امضا کنندگان، شهر اولین ها را «شایسته داشتن مکانی برای معرفی دارایی‌های تاریخی خود همچنین تلاش برای ساختن فرداهایی روشن‌تر» دانسته اند.

این مطلب را شیر کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن