خانه / ایران / اظهارات تحریک‌آمیز درباره تخریب بزرگ‌ترین مسجد اهل سنت ایران

اظهارات تحریک‌آمیز درباره تخریب بزرگ‌ترین مسجد اهل سنت ایران

 در «عید فطر» که از جمله مهمترین اعیاد جهان اسلام به شمار می‌رود، محمدباقر طباطبایی، مشاور اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی ایران که پیش از این مسئول دفتر مطالعات راهبردی پایتخت فرهنگ اسلامی بوده در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت که مسجد جامع مکی زاهدان، از بزرگترین مساجد اهل سنت این کشور و جهان باید تخریب شود.

طباطبایی که در ایران مدرس دانشگاه نیز بوده و به عنوان مشاور دبیرخانه شورای هماهنگی و برنامه‌ریزی «مشهد 2017»؛ فعالیت کرده، در این اقدام تحریک‌آمیز، بزرگ‌ترین مسجد اهل سنت ایران را «خانه فساد» خوانده و افزود: «یکی از خانه‌های فسادی که باید تخریب شود، اینجاست. # مسجد مکی».

این در حالی است که وی در ادامه در پاسخ به واکنش‌های کاربران، به معماری مسجد مکی اشاره کرده و نوشت: «صورت بنایشان هم که از غاصبان آناطولی گرفته‌اند!» که اشاره به معماری این مسجد دارد که از معماری عثمانی الهام گرفته است.

گفته می‌شود نمای بیرونی مسجد مکی که در سال 1353 شمسی تاسیس شده، یادآور مساجد ترکیه و درون آن یادآور مسجد النبی است.

خبرگزاری «ایسنا» در اردیبهشت 1396 درباره مسجد مکی زاهدان، مرکز استان سیستان و بلوچستان نوشته است: «مسجد جامع مکی زاهدان توسط مولانا عبدالعزیز بنیان‌گذاری شد که پس از رحلت ایشان مدیریت آن به دست شیخ مولانا عبدالحمید سپرده شد. مردم زاهدان با این باور که مسجد باید توسط نمازگزار ساخته شود، هزینه آن را خود تامین می‌کنند و تا کنون هیچ هزینه‌ای از سازمانهای دولتی دریافت نکرده‌اند».

گفتنی است در پی واکنش بسیاری از کاربران ایرانی به اظهارات تحریک‌آمیز طباطبایی، وی تو‌ئیت فوق را از صفحه‌اش حذف کرد.

این مطلب را شیر کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن