خانه / ایران / اظهارات برخلاف امنیت ملی نماینده مهاباد

اظهارات برخلاف امنیت ملی نماینده مهاباد

درحالی که مقامات رسمی کشور و همچنین رهبر انقلاب صراحتا با برگزاری رفراندوم استقلال اقلیم کردستان و تجزیه کشور عراق مخالفت کرده و ضمن هشدار نسبت به پیامدها‌ و عواقب منفی آن، اقلیم کردستان را به بستن مرزهای مشترک تهدید کرده‌اند، نماینده مردم مهاباد در مجلس برگزاری رفراندوم و تجزیه عراق را حق مردم اقلیم خوانده و دولت عراق را به اعمال تبعیض علیه اقلیم متهم کرده . گفته است ” به عنوان نماینده مردم مهاباد رفراندوم را حق هر ملتی میدانم و در صورتی که مردمانی به این نتیجه برسد که تصمیمی سرنوشت‌ساز را به رای بگذارند، حق انجام این امر برای آنان محفوظ است.”

مطلب منتشره در یک وب سایت شهرستانی به شرح ذیل می‌باشد:

در پی انتشار خبری با عنوان “همەپرسی به قیمت ایجاد تنش و التهاب در عراق”  در برخی از خبرگزاری و پایگاه های خبری، نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی واکنش نشان داد.

روز دوشنبه ۲۷ شهریور ماه، نماینده مردم مهاباد در تماس با پایگاه خبری هاژه نسبت به خبر منتشر شده از زبان ایشان در برخی از خبرگزاری و پایگاه های خبری با منبع خبرگزاری خانه ملت واکنش نشان داد.

وی با اشاره اینکه این خبرگزاری وظیفه رسانەای خود را به درستی انجام  نداده و حقایق و گفته های ایشان را به گونه ای دیگر منتشر نموده است، گفت: به عنوان نماینده مردم مهاباد رفراندوم را حق هر ملتی میدانم و در صورتی که مردمانی به این نتیجه برسد که تصمیمی سرنوشت‌ساز را به رای بگذارند، حق انجام این امر برای آنان محفوظ است.

جلال محمودزاده در ادامه تصریح کرد: با توجه به اینکه دولت عراق در راستای تخصیص بودجه، حقوق اداری و حقوق نیروهای پیشمرگه و همچنین اجرای ماده ۱۴۰ قانون اساسی و مناطق مورد مناقشه هیچ گونه اقدامی انجام نداده است، لذا این امر موجب اختلاف و بالا گرفتن تنش در بین حکومت اقلیم کوردستان و حکومت مرکزی بغداد شده است.

وی همچنین اظهار کرد: ما به عنوان نماینده مردم، به نظر مردم اقلیم کوردستان عراق احترام می گذاریم و تعیین حق سرنوشت را برای آنها قانونی می دانیم.

وی در ادامه ابراز امیدواری کرد ارتباطات حکومت اقلیم کوردستان با همسایگانش بخصوص ایران همچنان پایدار و مثبت باقی بماند چرا که جمهوری اسلامی ایران همیشه به عنوان حامی اقلیم کوردستان ایفای نقش کرده و حکومت اقلیم نیز بایستی برای تامین امنیت ایران از هیج کوششی فروگذار نکند.

نماینده مردم مهاباد در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم مساله رفراندوم  در اقلیم کوردستان باعث بروز مشکلات در منطقه نشود و تصمیم مردم اقلیم کوردستان نیز هر چه باشد برای ما قابل احترام خواهد بود و امید است ارتباطات بین ایران و اقلیم کوردستان به قوت خود باقی بماند.

لازم به ذکر است اسرائیل مهمترین حامی تجزیه عراق و تشکیل کشور کردستان بوده و پرچم این رژیم اشغالگر بارها در شهر اربیل و توسط حامیان استقلال اقلیم کردستان به نمایش گذاشته شده است.

 

 

منبع: یول پرس

این مطلب را شیر کنید

Check Also

قاشقایی و اونون فولکلورو

کتاب قاشقایی و اونون فولکلورو به معنی قاشقایی و فولکلورش نام کتابی ایست که توسط …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن