خانه / بین الملل / اسلام آباد: اعزام نیرو از سوی پاکستان به قطر «دروغ» است

اسلام آباد: اعزام نیرو از سوی پاکستان به قطر «دروغ» است

اسلام آباد روز شنبه 11 ژوئن 2017 اعلام کرد، آنچه که برخی رسانه‌ها در باره تصمیم پاکستان به اعزام 20 هزار سرباز به قطر را به شدت تکذیب کرد.

وزارت خارجه پاکستان با صدور بیانیه‌ای ضمن نفی این خبر اعلام کرد، گزارش‌های منتشر شده مبنی بر اعزام نیرو از سوی این کشور به قطر «ساختگی و دروغ» وحض است.

محمد نفیس زکریا، سخنگوی وزارت خارجه پاکستان با نفی این گزارش ها گفت:«این نوع گزارش‌های بخشی از توطئه‌های خبیث و مغرضانه برای تیره ساختن روابط اسلام آباد با کشورهای اسلامی برادر در خلیج است.

وزیر خارجه پاکستان هفته گذشته اعلام کرده بود که اسلام آباد از رویدادهای اخیر که بر اثر قطع روابط کشورهای عربی سعودی، امارات ، مصر و بحرین با قطر در منطقه خلیج بوجود آمده، بسیار نگران است.

وی افزود :«پاکستان همیشه برای اتحاد کشورهای اسلامی تلاش کرده است».

در همین حال نواز شریف، نخست وزیر پاکستان، تاکید کرد که کشورش تمام تلاش‌های خود را بکار خواهد گرفت تا بحران میان کشورهای خلیجی را از راه‌های دیپلماسی حل کند.نواز شریف گفت پاکستان حاضر است بین قطر و کشورهای عربی وساطتت کند.

پیشتر اغلب نمایندگان پارلمان پاکستان از حکومت این کشور خواسته بودند که برای حل بحران میان کشورهای عربی و قطر میانجگری کند.

این مطلب را شیر کنید

Check Also

قاشقایی و اونون فولکلورو

کتاب قاشقایی و اونون فولکلورو به معنی قاشقایی و فولکلورش نام کتابی ایست که توسط …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن