خانه / عناوین اخبار / استفاده ابزاری اسد از “تخلیه” مردم برای تصرف شهرها

استفاده ابزاری اسد از “تخلیه” مردم برای تصرف شهرها

خبرگزاری آناتولی

رژیم بشار اسد در سوریه در 9 منطقه این کشور که تحت محاصره نظامی و حملات شدید نیروهای این رژیم قرار دارد، با محروم کردن مردم از نیازهای اولیه، آنها را وادار به مهاجرت می‌کنند. تخلیه مردم به سلاح رژیم اسد تبدیل شده است.

این رژیم در یک سال اخیر در سراسر سوریه و به ویژه در غرب این کشور کنترل 9 منطقه را به دست گرفته است.

رژیم، مناطقی که قصد تصرف آنها را دارد، در اولین اقدام تحت محاصره شدید نظامی قرار می دهد. به این مناطق به شدت از هوا و زمین حمله می کند و به مدت طولانی اجازه ورود کمک های انسانی اولیه را نمی دهد.

مخالفان نیز از آنجا که خواهان آسیب دیدن بیشتر غیر نظامیان نیستند، با پایان مقاومت خود تحت عنوان “تخلیه عناصر نظامی و غیرنظامی” با نیروهای رژیم اسد توافق نامه امضا می کنند.

بدین ترتیب نخستین منطقه ای که در غرب دمشق تحت کنترل رژیم در آمد، منطقه داریا است که 3 سال تحت محاصره رژیم بود و اجازه ورود کمک های انسانی داده نمی شد.

نزدیک به 5000 غیر نظامی ناچار به مهاجرت از این منطقه شدند. شمار اندکی از غیر نظامیان باقی مانده در داریا که 90 درصد ساختمان های آن بر اثر بمباران ها تخریب شده است، اواخر ماه اوت گذشته تخلیه شد.

مردم معظمیه نیز که 3 سال تحت محاصره رژیم اسد قرار داشت و دهها کودک بر اثر گرسنگی جان خود را از دست دادند، ماه اکتبر گذشته تخلیه شدند.

بلده خان الشیخ و روستاهای اطرافش در غرب دمشق نیز در ماه دسامبر گذشته با مهاجرت اجباری 3000 نفر به دست رژیم اسد افتاد.

– با وجود امضای توافق نامه آتش بس ادامه یافت

رژیم اسد پس از محاصره شرق حلب به مدت 4 ماه در ماه نوامبر گذشته با میانجیگری روسیه و ترکیه به عنوان کشورهای ضامن به خروج غیر نظامیان و مخالفان نظامی اجازه داد.

پس از این تخلیه در تاریخ 30 دسامبر سال 2016، در نتیجه تلاش های آنکارا و مسکو مقدمات اعلام آتش بس سراسری در سوریه فراهم شد.

– در مناطق تحت محاصره هرج و مرج حاکم است

پس از اتمام تخلیه، شماری از غیر نظامیان در مناطق تحت کنترل رژیم ترجیح دادند در خانه های خود بمانند.

بر اساس اطلاعات ارائه شده توسط خبرنگاران آناتولی از منطقه، مردان به زور توسط رژیم اسد به خدمت سربازی فرستاده می شوند. هزاران نفر پس از تخلیه حلب و 2000 هزار نفر از مردم معظمیه به زور به نیروهای موسوم به شبیحه ملحق شدند. نیروهای شبیحه اموال مردم را غارت می کنند.

تقریبا در تمام 9 منطقه ای که رژیم اسد، مردم آنها را به کوچ وادار کرده است، کمبود آب و مشکل برق دیده می شود.

– شرق حلب هدف جدید است

رژیم اسد که غرب دمشق را در کنترل دارد هدفش حاکمیت بر تمام این شهر است. لذا انتظار می رود که نیروهای رژیم اسد بر غوطه شرقی واقع در شرق دمشق متمرکز شوند.

این مطلب را شیر کنید

Check Also

قاشقایی و اونون فولکلورو

کتاب قاشقایی و اونون فولکلورو به معنی قاشقایی و فولکلورش نام کتابی ایست که توسط …

8 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن