خانه / ایران / استارت مرحله سوم تور دوچرخه‌سواری آذربایجان در اورمیه

استارت مرحله سوم تور دوچرخه‌سواری آذربایجان در اورمیه

صبح امروز جمعه، مرحله سوم تور بین‌المللی دوچرخه‌سواری آذربایجان در اورمیه آغاز شد.

در مرحله سوم تور بین‌المللی دوچرخه‌سواری آذربایجان، رکاب‌زنان مسیر 163 کیلومتری اورمیه تا تبریز را رکاب خواهد زند.

روز گذشته در مرحله دوم این مسابقات مسیر ۱۸۰ کیلومتری منطقه آزاد آراز به خوی را طی کرده و در بوستان ملت خوی به خط پایان رسیدند که در پایان «یوسیف ریجیوجی» از تیم «تران‌گانو» مالزی با به مقام نخست رسید، «گیلینت هندریکس» از تیم «پروتاچ» آفریقای جنوبی بر سکوی دوم ایستاد و «محمد گنج‌خوانلو» از تیم سپاهان اصفهان بر جایگاه سوم جای گرفت.

سی و چهارمین دوره تور بین‌المللی دوچرخه‌سواری آذربایجان با حضور ۸۰ رکابزن از ۱۰ تیم خارجی و ۴ تیم از ایران، روز چهارشنبه از پارک ائل گؤلو تبریز استارت خورده و در سه استان اردبیل، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی اجرا می شود.

تیم‌هایی از ترکیه، آذربایجان شمالی، قزاقستان، روسیه، بلژیک، بلاروس، آفریقای جنوبی، مالزی(دو تیم)، چین، بحرین، سپاهان اصفهان، امیدنیا مشهد، تیم ملی ایران و تیم «دی.اف.تی» اردبیل در این تور شرکت دارند.

نکته عجیب اینکه هیچ تیمی از استان های آذربایجان شرقی و غربی در این تور حضور ندارد و این موضوع بازتاب های زیادی در آذربایجان داشته است.

تور دوچرخه سواری آذربایجان از سال ۱۳۶۵ تاکنون با نام “International Azerbaijan Tour” در تقویم فدراسیون دوچرخه سواری آسیا ثبت شده  و یکی از از قدیمی ترین و معتبرترین تورهای دوچرخه سواری آسیاست.

مسئولان ایران از سال های گذشته تلاش گسترده ای را برای بی اعتبار کردن و حذف تدریجی تور بین المللی آذربایجان آغاز کرده اند.

در همین راستا در سال ٩٢، مسئولان ایران نام این تور را از «تور دوچرخه سواری آذربایجان» به «تور دوچرخه سواری ایران – آذربایجان» تغییر داد. بعدها نیز با کارشکنی مسئولان ایران، استان زنجان از مسیر این تور حذف شد. امسال نیز در کمال تعجب آذربایجان شرقی هیچ تیمی در این مسابقات ندارد.

این مطلب را شیر کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن