خانه / بین الملل / ارمنستان ۸ هزار شبه نظامی افغانی را برای جنگ بر سر قره‌باغ استخدام کرده است

ارمنستان ۸ هزار شبه نظامی افغانی را برای جنگ بر سر قره‌باغ استخدام کرده است

آراز نیوز: گوکسل گولبی، رئیس جمعیت جهانی مبارزه با ادعاهای بی اساس ارامنه (ASİMDER) که در ترکیه فعالیت می کند، اعلام کرد اطلاعات و فاکت های موثقی حاکی از آن وجود دارد که ارمنستان 8 هزار شبه نظامی افغانی را در اراضی اشغالی جمهوری آزربایجان سکنی داده است.

به گزارش آرازنیوز به نقل از اسپوتنیک، گوکسل گولبی در گفتگو با خبرنگار نشریه “وستنیک کافکازا” ضمن بیان این مطلب گفت: ایروان حتی تلاش نمی‌کند این اطلاعات را پنهان کند. وی افزود: “بسیاری از شبه نظامیان به همراه اعضای خانواده شان از ایران به ارمنستان آمده‌اند که تقریبا سه میلیون نفر افغانی در رابطه با جنگ داخلی و فقر در آنجا پناهنده هستند”.

شبه نظامیان افغانی به مدت ۵ سال استخدام شده اند. رئیس ASİMDER می گوید: “آنها طی این مدت ماهانه سه هزار دلار دریافت کرده و همچنین خواهند توانست تابعیت ارمنستان و روادید اروپا را دریافت کنند. مرکز ما هر روز رسانه ها و شبکه های اجتماعی تورکیه، ارمنستان، ایران، روسیه را مرور می کند. در نتیجه مکاتبات کاربران ایرانی واتساپ از وجود مزدوران افغانی با خبر شدیم و علاوه بر این دارای منابع موثق خود در ایران هستیم که این واقعیت را تائید می کنند”.

به گفته گوکسل گولبی، دلیل استخدام افغانی ها این است که ایروان پس از نبردهای ماه آوریل بر سر قره باغ که طی آن تعداد زیادی از اتباع ارمنستان کشته شدند، دیگر نمی خواهد خودی ها را به جبهه اعزام کند و ترجیح می دهد از مزدوران استفاده کند.

وی افزود: “جمع شدن شبه نظامیان در قره باغ نه فقط بر اقتصاد ارمنستان تاثیر می گذارد بلکه همچنین بر امنیت سراسر منطقه تاثیر گذار است چون باعث ایجاد هسته ها و اردوگاه های تروریستی در قفقاز خواهد شد”.

این مطلب را شیر کنید

Check Also

نوید افکاری اعدام شد

به گزارش «سایت خبری تحلیلی _ بایداق » حسن یونسی، وکیل خانواده افکاری، به نقل از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن