خانه / ایران / احمدی‌نژاد: حکومت ظالم، از آب بینی بز مریض بی‌ارزش‌تر است

احمدی‌نژاد: حکومت ظالم، از آب بینی بز مریض بی‌ارزش‌تر است

– محمود احمدی‌نژاد در نامه‌ای خطاب به «ملت شریف و بزرگوار ایران» بازداشت حمید بقایی را ظالمانه و غیرقانونی خواند و خواستار آزادی هر چه سریع‌تر او شد.
– احمدی‌نژاد در این نامه گفته است حکومتی که در خدمت احقاق حق و اجرای عدالت و جلوگیری از ظلم نباشد از آب بینی بز مریض بی‌ارزش‌تر است.
– احمدی‌نژاد می‌پرسد: آیا ما مرغ عروسی و عزا هستیم؟ هرگاه جناح‌های سیاسی می‌خواهند درگیر شوند یا صلح کنند یا اگر زورشان به دیگری نرسد با ما برخورد می‌کنند.

محمود احمدی‌نژاد در نامه‌ای، که خطاب به ملت ایران نوشته است، بازداشت حمید بقایی را ظالمانه و غیرقانونی خواند و خواستار آزادی هر چه سریع‌تر او شد. 

 

در نامه رئیس دولت‌های نهم و دهم که به دنبال بازداشت حمید بقایی، معاون اجرایی رئیس جمهور در دولت دهم، نوشته شده است، با استناد به موادی از قانون اساسی، بازداشت حمید بقایی اقدامی «غیرقانونی» و یک «ظلم بزرگ» توصیف شده و احمدی نژاد در پایان سوالاتی درباره خودش و یارانش مطرح کرده است.

حمید بقایی روز یکشنبه، ۱۸ تیرماه در مقابل خانه‌اش بازداشت و در ابتدا به دادسرا و سپس به زندان منتقل شد. علت بازداشت حمید بقایی هنوز مشخص نشده است.

احمدی‌نژاد در بخشی از نامه خود نوشته است: «در فرهنگ دینی ما حکومت فی نفسه فاقد ارزش و اعتبار است مگر آنکه در خدمت احقاق حق و اجرای عدالت و جلوگیری از ظلم باشد چرا که در غیر این صورت از آب بینی بز مریض بی‌ارزش‌تر است.»

در بخش دیگری از این نامه آمده است: «اعتراض به ظلم، اعلام ظلم و تظلم علاوه بر اینکه حق قانونی و شرعی و انسانی هر فرد است، نه تنها موجب تضعیف نهاد‌ها نمی‌شود بلکه موجب تقویت آنها است چرا که ظلم مهم‌ترین عامل در تضعیف و اضمحلال یک مجموعه و حکومت‌ها است. مدعیان دلسوزی به جای اینکه مانع از اعتراض به ظلم شوند باید مانع از وقوع ظلم شوند.»

احمدی‌نژاد همچنین گفته است دغدغه اصلاح امور را دارد: «بنده و دوستانم اصولا با هر عمل خلاف شرعی مخالفیم و اگر حرفی می‌زنیم برای اصلاح وضع است و این حق طبیعی و قانونی هر شهروند است.»

او همچنین روند بازداشت و دادرسی پرونده قبلی حمید بقایی را توضیح داده و سپس با چند پرسش نامه خود را به پایان رسانه است. محمود احمدی‌نژاد پرسیده است: «آیا ما مرغ عروسی و عزا هستیم؟ هرگاه جناح‌های سیاسی می‌خواهند درگیر شوند ابتدا با ما برخورد می‌کنند و اگر صلح کنند باز هم با ما برخورد می‌کنند و اگر زورشان به دیگری نرسد باز به سراغ ما می‌آیند؟»

نکته قابل توجه این است که محمود احمدی‌نژاد این نامه را خطاب به رهبر جمهوری اسلامی، رئیس جمهور، رئیس قوه قضائیه، رئیس مجلس شورای اسلامی یا دیگر مقامات جمهوری اسلامی ننوشته و ملت ایران را خطاب قرار داده است. او پیشتر و در ماه‌های منتهی به دوازدهمین دور انتخابات ریاست جمهوری نیز در نامه‌ها و پیام‌هایی مقامات جمهوری اسلامی را طرف سخن خود قرار نداد و با ملت ایران سخن گفت.

منبع: کیهان لندن

این مطلب را شیر کنید

Check Also

نوید افکاری اعدام شد

به گزارش «سایت خبری تحلیلی _ بایداق » حسن یونسی، وکیل خانواده افکاری، به نقل از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن