خانه / ایران / اجرای نمایش اتابک پارکینین تراژدیسی در ترابزون تورکیه توسط هنرمندان تبریز

اجرای نمایش اتابک پارکینین تراژدیسی در ترابزون تورکیه توسط هنرمندان تبریز

گروه نمایش آینا از آزربایجان جنوبی و شهر تبریز به مناسبت روز جهانی هنر در ترابزون تورکیه با نمایش اتابک پارکینین تراژدیسی به روی صحنه خواهد رفت.

 به گزارش آراز نیوز به نقل رسانه های تبریز علی فتوحی، سرپرست گروه نمایش آینا در این خصوص گفت: این برنامه همه ساله توسط خانه هنرمندان شهر ترابزون تورکیه اجرا می‎شود و هنرمندان زیادی از چندین کشور به اجرای برنامه می‌پردازند. وی با اشاره به اینکه امسال نهمین دوره این فستیوال برگزار می‌شود ادامه داد: فستیوال یاد شده از ۲۷ مهر ماه سال جاری آغاز و به مدت پنج روز ادامه خواهد داشت.

 وی بیان کرد: نمایش «اتابک پارکینین تراژدیسی» اثر مرتضی هاشمپور، به کارگردانی سیروس مصطفی با موضوع دلاوری، و استبداد ستیزی قهرمان ملی ستارخان است که پیش از این در تبریز، تهران، کرمانشاه و اهر به روی صحنه رفته و در جشنواره سوره نیز موفقیت‌های بسیاری کسب کرده است.

 فتوحی همچنین با اشاره به اینکه نمایش مذکور در سال جاری توانست هشت جایزه‌ی نخست جشنواره سراسری سوره را از آن خود کند گفت: اتابک پارکنین تراژدیسی به زبان تورکی اجرا می‌شود.

 وی با اشاره به توفیقات گروه نمایشی آینا در جشنواره‌های بین‌المللی مانند بوسنی و قزاقستان ظرف ماه‌های اخیر اظهار کرد: این گروه افتخار می‌کند با تکیه‌بر هنرمندان مطرح شهر تبریز نماینده شایسته‌ای در این عرصه بوده؛ به‌طوری‌که نشان مروارید خزر را فستیوال قزاقستان و نشان صلح و دوستی را از فستیوال بوسنی به دست آورده است.

این مطلب را شیر کنید

Check Also

قاشقایی و اونون فولکلورو

کتاب قاشقایی و اونون فولکلورو به معنی قاشقایی و فولکلورش نام کتابی ایست که توسط …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن