خانه / ایران / اتفاق عجیب و غیرقانونی برای عباس لسانی

اتفاق عجیب و غیرقانونی برای عباس لسانی

شبکه تلویزیونی آزادی در گزارشی حکم صادره علیه «عباس لسانی» فعال ملی مدنی سرشناس تُرک آذربایجان جنوبی را تعجب برانگیز خواند.

به گزارش «سایت خبری تحلیلی _ بایداق »  ، در گزارشی که از این شبکه پخش گردیده هر دو حکم صادره بدوی و حکم دادگاه تجدید نظر خلاف رویه قضایی قلمداد شده است.

بی بی سی فارسی و برخی از کانال های فارسی زبان برخلاف اصول خبری و حقوق بشری تاکنون از انتشار احکام صادره علیه فعالین آذربایجانی سرباز زده اند.

اکثر شبکه های اجتماعی و کانال های فارسی زبان مدعی حمایت از حقوق بشر هم راستا با رسانه های داخلی و وابسته به حکومت ایران گام برمی دارند.

شعبه یک دادگاه تجدید نظر اردبیل حکم 8 سال حبس تعزیری «عباس لسانی» فعال ملی آذربایجان را به 15 سال افزایش داد.

این حکم سه شنبه (9 مهر) به آقای لسانی و وکیل ایشان ابلاغ شده است. دو سال به حکم قبلی و پنج سال به اتهاماتی که در دادگاه بدوی از آنها رأی برائت گرفته اضافه شده است.

آقای لسانی در دادگاه تجدید نظر استان آذربایجان شرقی نیز به یکسال حبس تعزیری محکوم شده که با احتساب آن وی با 16حبس تعزیری و دو سال تبعید به شهر یزد روبرو شده است.

عباس لسانی بیش از دو دهه است که با مبارزه عدم خشونت به دنبال احقاق حقوق ترکها و جامعه آذربایجانی در ایران بوده که همواره از سوی نهادهای قضایی-امنیتیِ ایران، بازداشت، شکنجه، حبس و تبعید شده است.

این مطلب را شیر کنید

Check Also

پایان اعتصاب غذای عباس لسانی در زندان اردبیل/ برگزاری دومین جلسه دادگاه

به گزارش «سایت خبری تحلیلی _ بایداق »‌  دومین جلسه رسیدگی به اتهامات عباس لسانی، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن