خانه / بین الملل / آمریکا علیه ۱۶ شخص و نهاد روسیه بابت دخالت در انتخابات ۲۰۱۶ اعلام جرم کرد

آمریکا علیه ۱۶ شخص و نهاد روسیه بابت دخالت در انتخابات ۲۰۱۶ اعلام جرم کرد

بازپرس ویژه پرونده تحقیقات دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا روز جمعه از دست داشتن ۱۶ شخص و نهاد روسیه در انتخابات و روند سیاسی داخلی ایالات متحده خبر داد.

به گزارش رسانه‌های آمریکا، دفتر رابرت مولر که از سال گذشته مسئول تحقیقات بوده، در بیانیه‌ای گفت هیات عالی منصفه ایالات متحده همچنین علیه ۱۳ شخص و ۳ نهاد اعلام جرم کرده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، همه آنها به «توطئه برای فریب ایالات متحده» متهم شده‌اند؛ علیه ۳ نفر به اتهام تقلب در امور بانکی و علیه ۵ نفر بابت سرقت هویت اشخاص اعلام جرم شده است.

در بیانیه دفتر مولر همچنین گفته شده است آژانس جستجوی اینترنتی روسیه نیز در میان متهمانی است که ایالات متحده علیه آن بابت دخالت در روند انتخابات آبان ۱۳۹۵ اعلام جرم کرده است.

راد روزنستاین معاون دادستان کل آمریکا در نشستی خبری به تشریح جزئیات دادخواست ۳۷ صفحه ای پرداخت و گفت در آن اتهام تاثیر داشتن دخالت روسیه در نتیجه انتخابات مطرح نشده است.

در این دادخواست، توطئه برای اخلال در انتخابات آمریکا، از طریق انتشار اخبار تفرقه‌افکنانه توسط کسانی با هویت‌ جعلی در اینترنت، یا حتی سفر به ایالات متحده برای جمع آوری اطلاعات، تشریح شده است.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه بلافاصله این اتهام را رد کرد و در پیامی در فیسبوک به طعنه گفت، «۱۳ نفر در انتخابات آمریکا مداخله کردند؟! ۱۳ نفر در برابر سرویس‌های اطلاعاتی با بودجه‌ میلیاردی؟!»

پرزیدنت ترامپ نیز در توئیتر نوشت، «روسیه کمپین خود علیه آمریکا را از ۲۰۱۴ آغاز کرد، مدتها قبل از آن که من اعلام کنم نامزد انتخاب خواهم شد. نتیجه انتخابات تحت تاثیر (دخالت روسیه) قرار نگرفت.»

این مطلب را شیر کنید

Check Also

نوید افکاری اعدام شد

به گزارش «سایت خبری تحلیلی _ بایداق » حسن یونسی، وکیل خانواده افکاری، به نقل از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن