خانه / بین الملل / آمریکا «ظرف چند هفته آینده» تحریم‌های جدیدی را علیه روسیه اعلام می‌کند

آمریکا «ظرف چند هفته آینده» تحریم‌های جدیدی را علیه روسیه اعلام می‌کند

وزیر خزانه داری (دارایی) ایالات متحده روز جمعه گفت واشنگتن در حال بررسی اعمال تحریم‌های جدیدی علیه روسیه بابت طیفی از فعالیت‌های آن کشور از جمله دخالت در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکاست، که انتظار می‌رود ظرف چند هفته آینده اعلام شود.

به گزارش رویترز، استیو منوشن پس از نشستی در کاخ سفید که پشت درهای بسته برگزار شد به خبرنگاران گفت «ما در حال کار بر روی تحریم‌های روسیه هستیم. می‌توانم اطمینان دهم این امر در جریان است. ظرف چند هفته آینده برای صحبت در مورد آن به اینجا برخواهم گشت.»

جامعه اطلاعاتی ایالات متحده در ماه‌های آخر دولت باراک اوباما رئیس جمهوری پیشین آمریکا در گزارشی از تلاش روسیه برای تاثیرگذاری بر روند انتخابات ریاست جمهوری آبان ۱۳۹۵ در ایالات متحده پرده برداشتند. اتهامی که مسکو هر گونه دخالت در آن را رد کرده است.

تابستان گذشته، نمایندگان دو حزب عمده سیاسی آمریکا در کنگره، به اتفاق آرا لایحه وضع تحریم‌های جدیدی را علیه روسیه، به دلیل این دخالت، تصویب کردند. واشنگتن پیشتر نیز به دلیل اقدام مسکو در الحاق شبه جزیره کریمه در اوکراین به خاک خود، روسیه را تحریم کرده بود.

با این حال مقام های ارشد آمریکایی، از جمله دونالد ترامپ رئیس جمهوری کنونی ایالات متحده، در این مدت همواره تاکید کرده اند که دخالت های روسیه تاثیری بر نتیجه انتخابات ریاست جمهوری نداشته است.

این مطلب را شیر کنید

Check Also

تعداد شهدای ادلب به 36 افزایش یافت

ریس جمهوری ترکیه گفت : تعداد شهدای ادلب به 36 افزایش یافت. این مطلب را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن