خانه / بین الملل / آمریکا برای حمله به رژیم بشار اسد آماده می‌شود

آمریکا برای حمله به رژیم بشار اسد آماده می‌شود

سن پسر سخنگوی کاخ سفید ، در نوشته‌ای درباره آماده شدن رژیم بشار اسد برای حمله شیمیایی دوباره هشدار داد. در این نوشته سن پسر گفته که دولت آمریکا شواهد و مدارکی بدست آورده که نشان می‌دهد رژیم بشار اسد قصد دارد تا یک حمله شیمیایی تازه‌ای را انجام دهد که به احتمال زیاد شهروندان و کودکان نیز قربانی آن خواهند شد. آمادگی‌های صورت گرفته از سوی رژیم بشار اسد برای این حمله شباهت زیادی به آمادگی‌هایی دارد که در حمله شیمیایی به منطقه خان شیخون داشت.

از سوی دیگر این روزنامه در مقاله‌ای که منتشر کرده نوشته که دولت آمریکا از انتشار این شواهد و مدارک در رابطه با آماده شدن رژیم بشار اسد برای حمله شیمیایی را ضروری ندانسته است. این روزنامه مدعی شده که این اظهارات احتمالا برای آماده شدن دولت آمریکا برای حمله به رژیم بشار اسد در سوریه طراحی شده باشد.

همچنین بعد از اظهارات سخنگوی کاخ سفید دمیتری بسکوف سخنگوی کاخ کرملین روسیه نیز واکنش نشان داده و گفته تهدیدات علیه رژیم مشروع سوریه غیر قابل قبول است.

آمریکا تهدید کرد در صورتی که بشار اسد حمله‌ای دیگری با تسلیحات شیمایی ترتیب دهد، او و ارتش‌اش بهای گرانی برای این‌ کار خواهند پرداخت.
در حملات آوریل ۲۰۱۷ به شهرک خان‌شیخون در حمه ادلب ۱۰۰ شهروند سوری کشته و بیش از ۴۰۰ نفر دیگر زخمی شدند. کودکان بخش اعظم کشته‌ها و زخمی‌های حمله به خان‌شیخون را تشکیل دادند.

این مطلب را شیر کنید

Check Also

قاشقایی و اونون فولکلورو

کتاب قاشقایی و اونون فولکلورو به معنی قاشقایی و فولکلورش نام کتابی ایست که توسط …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن