خانه / ایران / آمار کشته شدگان حمله تروریستی امروز در تهران دست‌کم به ۱۲ تن رسید ؛ داعش مسئولیت این حملات را برعهده گرفت

آمار کشته شدگان حمله تروریستی امروز در تهران دست‌کم به ۱۲ تن رسید ؛ داعش مسئولیت این حملات را برعهده گرفت

به گزارش بایداق – گروه دولت اسلامی، داعش، مسئولیت حملات امروز به ایران و مقبرۀ آیت الله خمینی را برعهده گرفت. در حملات دو گروه مرکب از افراد مسلح به مجلس شورای اسلامی و مقبرۀ آیت الله خمینی شماری کشته و زخمی شدند. به گزارش خبرگزاری فرانسه یکی از حمله کنندگان مسلح به مجلس شورای اسلامی ایران خود را در داخل مجلس منفجر کرد.

 یک گروه مسلح چهار نفره امروز صبح ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه به وقت محلی وارد مجلس شورای اسلامی ایران شد. به گزارش تسنیم خبرگزاری وابسته به سپاه پاسداران ایران مهاجمان مسلح در این حمله دست کم ٧ تن را کشته و شمار دیگری را زخمی کردند.

این افراد تا حوالی ظهر هنوز در مجلس بوده و رویاروئی با ماموران امنیّتی ادامه دارد. در همین حال، فرد یا افراد دیگری نیز در مقبرۀ آیت الله خمینی دست به تیراندازی زده‌اند. بر اساس برخی منابع، در مقبرۀ آیت الله خمینی نیز دو انفجار انتحاری صورت گرفته است به گفتۀ منابع خبری در ایران در حملات امروز به مقبرۀ آیت الله خمینی و مجلس شورای اسلامی ایران دست کم ٣۵ نفر زخمی شده اند.

کلیۀ خیابان های منتهی به مجلس در میدان بهارستان مسدود شده اند و تدابیر امنیّتی شدیدی به اجرا گذاشته شده است. ورود به مجلس و خروج از آن نیز در حال حاضر ممکن نیست. عبدالرضا فضلی، وزیر کشور جمهوری اسلامی در جمع خبرنگاران از تشکیل جلسۀ اضطراری شورای تأمین استان خبر داد و افزود : فعلاً نمی‌توانم چیزی بگویم.

 

 

این مطلب را شیر کنید

Check Also

پسر ابوبکر البغدادی رهبر داعش در سوریه کشته شد

گروه دولت اسلامی(داعش) سه شنبه شب ۳ ژوئیه/ ۱۲ تیرماه، با انتشار اطلاعیه‌ای از کشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن