خانه / ایران / آرش رستمی از فعالین قشقایی در شیراز توسط نیرو های امنیتی ربود شده است

آرش رستمی از فعالین قشقایی در شیراز توسط نیرو های امنیتی ربود شده است

 به گزارش «وبسایت خبری تحلیلی _ بایداق » بر اساس گزارش  فعالین مدنی قشقایی در شیراز ، آرش رستمی  از ترکان قشقایی ، طایفه کشگولی بزرگ تیره  آقاجری فرزند آقاعلی رستمی ، در جریان اعتراضات مردمی به افزایش قیمت بنزین، در آبان ماه در چهار را ریشمک، شهر شیراز استان فارس از طرف نیروی های امنیتی به شدت مورد فشار قرار گرفته است. برخی از فعالین مطلع از وی می گویند آرش تا حد امکان در این اعتراضات و فشار ها ازخود و جان خود در برابر نیروهای امنیتی دفاع کرده است. بعد از گذشت چند روز  از اعتراضات آرش توسط نیروهای امنیتی دولت ایران ربوده شده است.

بنا به این گزارش تا این لحظه  با گذشت چند روز از ربوده شدن وی هیچ اطلاعی از محل نگهداری و همچنین سلامت وضیعت جسمی این فعال ملی مدنی  قشقایی در دست نیست.

گفتنی است که از روز جمعه ۲۴ آبان سال جاری و پس از اجرایی شدن طرح جدید سهمیه بندی بنزین و افزایش سه برابری قیمت آن، شهرهای مختلف در ایران شاهد ناآرامی و اعتراضات مردمی بود.

تظاهراتی که در بسیاری نقاط این کشور به خشونت کشیده شد.

قطع اینترنت و همچنین عدم پوشش کامل خبرهای اعتراضات بوسیله رسانه‌های داخل ایران، باعث شده ابعاد آنچه روی داده کاملا مشخص نباشد.

دولت ایران هنوز آمار رسمی از شمار کشته‌شدگان تظاهرات اعتراضی آبان ماه را منتشر نکرده، اما آمار منتشر شده توسط منابع بین‌المللی را مورد انتقاد قرار داده است.

عفو بین الملل در آخرین گزارش خود مربوط به اعتراضات اخیر مردمی در ایران، آمار کشته شدگان در این ناآرامی ها را حداقل 161 نفر اعلام کرده است.

این مطلب را شیر کنید

Check Also

انتقاد شدید باشگاه تیراختور از صداوسیمای ایران

به گزارش «وبسایت خبری تحلیلی _ بایداق » باشگاه تراکتور آذربایجان با انتقاد شدید از سیاست …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن